aplikacja Matura google play app store

Akademia WSB - studia na kierunku Logistyka – specjalność Menedżer Logistyki z międzynarodową akredytacją ELA

Studia na kierunku Logistyka w Akademii WSB oferują unikalną możliwość zdobycia międzynarodowych kwalifikacji dzięki prestiżowej akredytacji European Logistics Association (ELA). Specjalność Menedżer Logistyki jest przygotowana tak, aby dostarczyć studentom wiedzę i umiejętności potrzebne do kariery w dynamicznie rozwijającej się branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Dzięki międzynarodowemu uznaniu, absolwenci są wysoko cenieni na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Co oznacza akredytacja ELA dla studentów?

Akredytacja ELA to potwierdzenie, że program studiów na specjalności Menedżer Logistyki w Akademii WSB spełnia w 97% standardy European Qualification Standards for Logistics Professionals. Oznacza to, że efekty uczenia się odpowiadają najwyższym europejskim standardom, co przekłada się na kilka kluczowych korzyści dla studentów:

 1. Międzynarodowe kwalifikacje: Studenci zdobywają kwalifikacje zgodne ze standardem ELA, co zapewnia im rozpoznawalność kompetencji na rynku europejskim.
 2. Kompetencje zawodowe: Program gwarantuje, że absolwenci uzyskają kompetencje zawodowe na poziomie EQF Level 4 – European Junior Logistician, co potwierdza wysokie umiejętności operacyjne w branży logistycznej.
 3. Atrakcyjność na rynku pracy: Dzięki międzynarodowemu uznaniu, absolwenci specjalności Menedżer Logistyki są wysoce cenieni na europejskim rynku usług TSL, co znacznie zwiększa ich szanse na sukces zawodowy.

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku Logistyka w Akademii WSB?

Akademia WSB wyróżnia się nowoczesnymi metodami nauczania, współpracą z ekspertami oraz licznymi możliwościami rozwoju osobistego i zawodowego. Studenci mogą korzystać z najnowszych technologii i metod dydaktycznych, takich jak:

 • Nowoczesne metody nauczania: Korzystanie z technologii VR, symulatorów procesów logistycznych oraz metod takich jak Design Thinking, Problem Based Learning i grywalizacja.
 • Współpraca z ekspertami: Program jest prowadzony we współpracy z doświadczonymi specjalistami z branży TSL, co zapewnia aktualność i praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy.
 • Rozwój osobisty i zawodowy: Liczne możliwości staży, praktyk oraz udział w projektach z rzeczywistymi problemami z branży.

Specjalność Menedżer Logistyki

Specjalność Menedżer Logistyki w Akademii WSB przygotowuje studentów do pełnienia kluczowych ról kierowniczych w sektorze logistyki. Program obejmuje:

 • Tworzenie i kierowanie zespołami pracowników w działach logistyki.
 • Narzędzia i metody doskonalenia procesów logistycznych.
 • Dobór oraz wdrażanie strategii logistycznych.
 • Podstawy zarządzania projektami.
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw.

Studenci zdobywają umiejętności niezbędne do zarządzania logistyką z perspektywy strategicznej, co jest kluczowe dla sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Innowacje, umiędzynarodowienie i kształcenie praktyczne

Akademia WSB stawia na innowacje, umiędzynarodowienie oraz praktyczne podejście do kształcenia. Kierunek Logistyka zadebiutował w 2023 roku na 2 miejscu w Polsce w rankingu magazynu Perspektywy, co świadczy o wysokiej jakości kształcenia.

Innowacje:

 • Szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych.
 • Nowoczesne laboratoria, w tym laboratorium tradingowe do symulacji procesów biznesowych i laboratorium metrologii.
 • Zajęcia na symulatorach VR, np. z wykorzystaniem symulatora starości w projektowaniu uniwersalnym.

Umiędzynarodowienie:

 • Międzynarodowe akredytacje programu studiów (IPMA Student).
 • Wykłady otwarte z naukowcami z najlepszych uczelni na świecie, m.in. Oxford, Harvard, Stanford.
 • Współpraca z globalnymi firmami, np. Raben, Gruber Logistics, Maspex, Flexsim Intermarium.

Kształcenie praktyczne:

 • Spotkania z praktykami.
 • Wizyty studyjne.
 • Zajęcia organizowane od środy do piątku (program 3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz – studia stacjonarne).
 • Możliwość rozwoju w ramach specjalności dualnej, realizowanej we współpracy z firmami z branży TSL.

Podsumowanie

Studia na kierunku Logistyka – specjalność Menedżer Logistyki w Akademii WSB to doskonała okazja dla absolwentów szkół średnich i kandydatów na studia, aby zdobyć międzynarodowe kwalifikacje i umiejętności cenione na rynku pracy. Dzięki akredytacji ELA, nowoczesnym metodom nauczania, współpracy z ekspertami oraz licznym możliwościom rozwoju osobistego i zawodowego, absolwenci Akademii WSB są dobrze przygotowani do dynamicznej kariery w branży TSL. Zdobądź kwalifikacje, które otworzą przed Tobą drzwi do międzynarodowej kariery i rozpocznij swoją przygodę z logistyką na Akademii WSB!


Artykuł na podstawie strony:

https://wsb.edu.pl/kierunki/logistyka-studia-i-stopnia.html


opublikowano: 2024-05-23
ostatnia zmiana: 2024-05-24
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności