aplikacja Matura google play app store

Pomysły na studia na podstawie wybranych kierunków studiów

Turystyka i rekreacja to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki światowej. Po okresie zawirowań związanych z pandemią, branża ta wraca na ścieżkę intensywnego wzrostu. Pracownicy z odpowiednim wykształceniem są obecnie poszukiwani i mogą liczyć na doskonałe warunki rozwoju oraz atrakcyjne perspektywy zawodowe. Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie otworzą przed tobą drzwi do kariery w dynamicznym i innowacyjnym środowisku, oferując szansę na zawodowe spełnienie.
Biotechnologia to dynamicznie rozwijający się kierunek studiów, który łączy wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i inżynierii, umożliwiając wykorzystanie żywych organizmów do rozwoju, testowania i wytwarzania produktów. Studia pierwszego stopnia na tym kierunku oferowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) to doskonała okazja dla kandydatów, którzy pragną zdobyć zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę w tej fascynującej dziedzinie.
W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2024/2025 w Collegium Civitas pojawił się nowy kierunek – prawo – jednolite pięcioletnie studia magisterskie o profilu praktycznym. Program studiów ma na celu przygotowanie przyszłych prawników do dynamicznie zmieniającego się świata, z naciskiem na interdyscyplinarne i praktyczne podejście do nauki.
Studia archeologiczne to fascynująca podróż w przeszłość, która pozwala odkrywać tajemnice dawnych cywilizacji. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) oferuje wyjątkowy program na kierunku Archeologia, który łączy teorię z praktyką i zapewnia wszechstronne wykształcenie w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie naukowej.
Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) oferuje studia I stopnia na kierunku Ratownictwo Medyczne, które trwają trzy lata. Kierunek ten łączy wiedzę z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Jest to program o charakterze praktycznym, który przygotowuje specjalistów do udzielania medycznych czynności ratunkowych oraz prowadzenia edukacji w zakresie pierwszej pomocy.
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania (WSSiP) w Łodzi otwiera drzwi dla wszystkich pasjonatów filmu i fotografii. Program kształcenia na Wydziale Filmu i Fotografii jest doskonałą okazją do rozwinięcia umiejętności w zakresie realizacji filmowej i fotograficznej. Studia na kierunku Film i Fotografia w WSSiP to jednolite studia magisterskie, które łączą teorię z praktyką. Program kształcenia zakłada, że przyszły realizator filmowy musi posiadać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. Obejmuje to umiejętność oświetlenia, kompozycji, operowania kamerą, portretowania postaci, reżyserii oraz pracy z aktorem. Studenci uczą się inscenizacji scen, tworzenia atmosfery miejsca, scenografii oraz formowania przestrzeni obrazu.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłasza nowy kierunek studiów, który odpowiada na rosnące potrzeby cyfryzacji i automatyzacji w służbie zdrowia. Od roku akademickiego 2024/2025 w ofercie AGH pojawia się Informatyka Medyczna, skierowana do kandydatów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i ich zastosowaniem w medycynie.
Lotnictwo to dziedzina, która nieustannie rozwija się i poszukuje nowych specjalistów. Akademia Sztuki Wojennej oferuje studia licencjackie na kierunku Lotnictwo, które są skierowane zarówno do absolwentów szkół średnich, jak i osób pragnących rozpocząć swoją karierę w branży lotniczej. Co wyróżnia ten kierunek i jakie możliwości otwiera przed studentami?
Studia pierwszego stopnia na kierunku Elektroradiologia w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka (WUMed) oferują szerokie możliwości dla absolwentów szkół średnich oraz absolwentów policealnych szkół medycznych, takich jak technicy elektroradiologii. Kierunek ten jest idealny dla osób zainteresowanych pracą samodzielną i zespołową na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym i terapeutycznym.
Kandydaci na studia powinni cechować się wrażliwością na wartości ogólnoludzkie, szacunkiem i tolerancją dla różnorodności, umiejętnością pracy w zespole oraz radzeniem sobie ze stresem.
Architektura wirtualnych światów i tworzenie gier komputerowych to dynamicznie rozwijające się dziedziny, które przyciągają coraz więcej młodych talentów. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (AHE) oferuje studia na kierunku Grafika, specjalność Grafika 3D i game art, które przygotowują przyszłych specjalistów do pracy w tych ekscytujących branżach.
Architektura wnętrz to dziedzina łącząca sztukę z praktycznymi rozwiązaniami, mająca na celu tworzenie estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni. Kierunek Architektura wnętrz oferowany przez Sopocką Akademię Nauk Stosowanych (SANS) przygotowuje studentów do pracy w różnych aspektach projektowania wnętrz i przestrzeni użytkowych, od koncepcji po realizację.
Wybór odpowiedniego kierunku studiów to kluczowa decyzja dla każdego absolwenta szkoły średniej. Dla tych, którzy rozważają przyszłość w biznesie, Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu oferuje kompleksowe studia licencjackie na kierunku Zarządzanie. Program ten został zaprojektowany tak, aby wyposażyć studentów w niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwolą im odnosić sukcesy w różnych aspektach biznesu, w tym w finansach, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu i public relations.
WSPA oferuje atrakcyjne studia licencjackie na kierunku Socjologia. To doskonała propozycja dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą zgłębiać wiedzę na temat procesów społecznych i ich wpływu na życie jednostki oraz całych grup społecznych.
Studia z zakresu zarządzania mogą być niezwykle wartościowe i obiecujące, mimo że niektórzy mogą być sceptyczni co do ich użyteczności w dzisiejszym świecie. Oto dlaczego nadal warto studiować zarządzanie.
Wybór kierunku studiów to decyzja, która kształtuje przyszłość i otwiera drzwi do wielu możliwości. Warto postawić na uczelnię, która prowadzi unikalne kierunki studiów, tworzone w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Collegium Da Vinci w Poznaniu oferuje wyjątkowe połączenie praktyki z teorią, innowacyjne programy edukacyjne i inspirujące środowisko akademickie.
Kierunek "Finanse i rachunkowość" na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego to propozycja dla absolwentów szkół średnich i kandydatów na studia, którzy chcą zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w szeroko pojętej branży finansowej. Studia te, prowadzone w trybie stacjonarnym, trwają sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.
Leśnictwo to nie tylko dbałość o lasy, ale także odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (UWM) oferuje siedmiosemestralne, inżynierskie studia stacjonarne na kierunku Leśnictwo. Program studiów został zaprojektowany, aby wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania gospodarką leśną, ochroną środowiska oraz zrównoważonym gospodarowaniem zasobami naturalnymi.
Zakres kształcenia: Gospodarka leśna.
Studia na kierunku Kosmetologia obejmują szeroki zakres przedmiotów, które przygotowują studentów do pracy w różnych aspektach kosmetologii. Absolwenci zdobywają umiejętności niezbędne do prawidłowego wykonywania zabiegów kosmetologicznych, pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych, uwzględniając wskazania i przeciwwskazania. Program studiów został zaktualizowany, aby uwzględnić najnowsze technologie stosowane w branży, co przekłada się na zwiększoną liczbę zajęć praktycznych.
Studia na kierunku Logistyka w Akademii WSB oferują unikalną możliwość zdobycia międzynarodowych kwalifikacji dzięki prestiżowej akredytacji European Logistics Association (ELA). Specjalność Menedżer Logistyki jest przygotowana tak, aby dostarczyć studentom wiedzę i umiejętności potrzebne do kariery w dynamicznie rozwijającej się branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Dzięki międzynarodowemu uznaniu, absolwenci są wysoko cenieni na rynku pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Dietetyka to dziedzina nauki, która zyskuje coraz większe znaczenie w społeczeństwie świadomym wpływu diety na zdrowie i samopoczucie. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (WSIiZ) oferuje studia licencjackie na kierunku Dietetyka, które przygotowują przyszłych specjalistów do pracy w różnych sektorach związanych z żywieniem. Program studiów obejmuje zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę, umożliwiając absolwentom podejmowanie pracy w placówkach zdrowotnych, zakładach żywienia zbiorowego oraz organizacjach sportowych.
Kosmetologia, znana również jako kosmetyka lekarska, jest działem dermatologii zajmującym się badaniem, opisywaniem, leczeniem oraz pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. W ramach tego obszaru, kosmetologia skupia się na poprawie wyglądu zewnętrznego i zdrowia, co czyni ją istotną częścią zarówno higieny życia, jak i dziedzin takich jak farmakologia, fizykoterapia oraz chirurgia plastyczna. Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie (USM) oferuje studia I stopnia z kosmetologii, które przygotowują absolwentów szkół średnich do kariery w tej dynamicznie rozwijającej się branży.
Collegium Da Vinci w Poznaniu uruchomiło rekrutację na nowy kierunek studiów – E-commerce. Kierunek powstał w odpowiedzi na dynamicznie rozwijającą się branżę handlu internetowego. Absolwenci kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w firmach z branży e-commerce, jak i zostaną doskonale przygotowani do prowadzenia własnych e-sklepów.
Wybór studiów to kluczowa decyzja w życiu każdej osoby, która kształtuje przyszłą ścieżkę zawodową. Szczególnie trudna jest w przypadku zainteresowania kosmetologią. Decydując się na tę dziedzinę, warto wiedzieć, czego można się spodziewać w trakcie studiowania i po ukończeniu kierunku. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto iść na kosmetologię, jakie predyspozycje musi mieć kosmetolog i gdzie można znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów.
Studia na kierunku Ochrona Środowiska w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania (WSEiZ) w Warszawie oferują interdyscyplinarne wykształcenie łączące wiedzę przyrodniczą z kompetencjami inżynierskimi. Jest to kierunek przyszłości, który przygotowuje absolwentów do podejmowania wyzwań związanych z ochroną naszej planety.
Przy okazji info. Uczelnia od października 2024 roku będzie funkcjonować jako Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie (ATA).
Studia na kierunku astronomia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) to nie tylko nauka o gwiazdach i planetach, ale również fascynująca przygoda, która otwiera drzwi do międzynarodowej kariery naukowej i zawodowej. UMK oferuje unikalne warunki do studiowania astronomii, z dostępem do nowoczesnej aparatury i udziałem w globalnych projektach badawczych.
Studia na kierunku dyplomacja publiczna na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB) to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zrozumieć i uczestniczyć w globalnych procesach dyplomatycznych, politycznych oraz kulturalnych. Studia te oferują różnorodne moduły specjalizacyjne i przygotowują do pracy w wielu sektorach, od placówek dyplomatycznych po organizacje pozarządowe.
Studia na kierunku historia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej (UKEN) w Krakowie to doskonały wybór dla tych, którzy pragną zgłębiać tajniki przeszłości oraz dzielić się swoją wiedzą jako nauczyciele. Aby zostać nauczycielem historii, konieczne jest ukończenie studiów I i II stopnia. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat tego, jak wyglądają studia na tym kierunku na UKEN oraz jakie kompetencje i możliwości zawodowe zyskują absolwenci.
Biologia to nauka, która wykracza daleko poza szkolną „przyrodę”. To interdyscyplinarne studia, które łączą takie dziedziny jak ekologia, genetyka, botanika, zoologia, ewolucjonizm, fitogeografia, zoogeografia, biologia molekularna, a także matematyka, statystyka, fizyka, chemia, biochemia, biofizyka i antropologia. Uniwersytet Jagielloński oferuje kierunek biologia, który znajduje się na szczycie rankingów, oferując bogate zaplecze dydaktyczne i nowoczesną infrastrukturę.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie (PANS) oferuje wyjątkowy program studiów I stopnia licencjackich na kierunku Filologia słowiańska translatoryczna – język rosyjski z językiem ukraińskim, specjalizacja: Ruch graniczny i administracja celna. Te trzyletnie studia, dostępne w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, są skierowane do absolwentów szkół średnich zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w zakresie języków słowiańskich oraz pracy w obszarze obsługi granicy.
Uniwersytet w Siedlcach oferuje licencjackie studia I stopnia na kierunku Infobrokerstwo i nowoczesna biurowość, adresowane do absolwentów szkół średnich. Program tych studiów ma na celu przygotowanie specjalistów w zakresie zarządzania informacją oraz obsługi biur w warunkach szybko rozwijającego się społeczeństwa informacyjnego.
Biotechnologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy elementy biologii, chemii oraz inżynierii biochemicznej. Na Uniwersytecie Gdańskim (UG) studia te oferowane są na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Studia pierwszego stopnia na kierunku biotechnologia to atrakcyjna propozycja dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą zdobyć wykształcenie w tej nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.
Akademia Sztuki Wojennej oferuje kierunek Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo, skierowany do absolwentów szkół średnich, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony informacji, przeciwdziałania walce informacyjnej oraz cyberbezpieczeństwa. Studia licencjackie, zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne, pozwalają na uzyskanie solidnych podstaw teoretycznych oraz praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy na stanowiskach specjalistycznych i eksperckich w tych dziedzinach.
Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to doskonała okazja dla przyszłych specjalistów, którzy chcą zdobyć uznanie i prestiż w dziedzinie finansów. Dzięki akredytacji ACCA program studiów spełnia najwyższe światowe standardy, co gwarantuje solidne przygotowanie do kariery zawodowej.
Automatyka i robotyka to dziedziny przyszłości, które fascynują zarówno naukowców, jak i fanów technologii. Studia na kierunku Automatyka i Robotyka na Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie są doskonałą opcją dla kandydatów na studia I stopnia inżynierskie, którzy pragną zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia nowoczesnych systemów sterowania i robotów.
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności