Artykuły dla maturzystów

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi przygotowała dla tegorocznych maturzystów 10% zniżki na I semestr studiów. Wystarczy złożyć dokumenty do 30 lipca.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach przygotowała specjalne bonifikaty dla maturzystów.
Fundacja Perspektywy zaprasza w dniach 7-10 lipca wszystkich maturzystów na spotkania online "ABC Rekrutacji".
University Foundation Programme to 35- lub 28-tygodniowy program edukacyjny w prestiżowej szkole St. Clare’s Oxford. Jego ukończenie gwarantuje doskonałe przygotowanie i miejsce na prestiżowych uniwersytetach na całym świecie, ale głównie w Wielkiej Brytanii. Masz do wyboru 3 kierunki: biznes, polityka, filozofia i psychologia. W ramach edukacji otrzymujesz również specjalny program nauki angielskiego, podczas którego możesz skupić się na języku angielskim dla celów akademickich lub przygotować się do egzaminu IELTS (certyfikat powszechnie uznawany i wymagany na uczelniach anglojęzycznych).
Wirtualne Targi Edukacyjne w roku 2020 odbędą się w 16 województwach od maja do października.
94 wykładowców i studentów nagrało wideo dla maturzystów, żeby wesprzeć ich na duchu w tym ważnym dla nich dniu. Film jest elementem kampanii #BędzieDobrze organizowanej przez Wyższe Szkoły Bankowe. Poza materiałem filmowym, dziekani każdej z uczelni podzielili się anegdotami ze swoich maturalnych czasów, a wykładowcy okazali swoje wsparcie poprzez publikację zdjęć z hasłem kampanii, na Twitterze.
Studenci – wolontariuszy Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” nprowadzą ogólnopolską akcję „Studenckie know-how dla maturzystów”. Inicjatywa ma na celu wsparcie maturzystów, którzy z powodu zaistniałej sytuacji nie mają możliwości uczestniczyć w dniach otwartych uczelni wyższych i nie wiedzą jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące studiów.

Trwają Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych Indeks Maturzysty.
Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca w godzinach 13:30-16:00
Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane kandydowaniem na studia lub sprawdzeniem się w meandrach rysunku odręcznego w trakcie kursu wakacyjnego 2020 w lipcu lub w sierpniu. Zajęcia pozwalają nie tylko poznać arkana tej pięknej sztuki w zakresie architektury i projektowania oraz również zwiedzić Kraków i ciekawe miejsca w mieście. W trakcie zajęć planowana jest wizyta m.in w Ogrodzie botanicznym, Cricotece, dzielnicy Kazimierz, Podgórze, Muzeum lotnictwa i innych nowoczesnych i historycznych lokalizacjach.
UEPoznaj to cykl spotkań, które pozwolą Wam poznać bliżej kierunki studiów dostępne na naszej uczelni, zasady rekrutacji, a także studenckie opinie na ich temat. Poprowadzimy je na platformie Zoom oraz przygotujemy filmiki z rekrutacyjnym Q&A.
Wykładowcy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni oraz eksperci z firm partnerskich Uczelni prowadzą bezpłatne porady dla maturzystów. W tym celu powstała na portalu Facebook specjalna grupa - Akademia Maturzysty WSAiB.
Koniec roku w klasach maturalnych pozostaje bez zmian.
Matury zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. O konkretnych terminach będzie informacja co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.
Konferencja Retorów Akademickich Szkół Polskich deklaruje, że polskie uczelnie akademickie są gotowe odłożyć decyzje rekrutacyjne do czasu otrzymania z systemu egzaminacyjnego wyników tegorocznej matury.
Dyrektor CKE Marcin Smolik mówił w Polskim Radiu 24, że nabór na wyższe uczelnie zostanie przesunięty, jeżeli egzaminy maturalne odbędą się w późniejszym terminie – na przykład jesienią.
Matury przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. O konkretnych terminach będzie informacja co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.
Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.
Koniec roku w klasach maturalnych pozostaje bez zmian. Rok szkolny dla trzecioklasistów zakończy się zgodnie z terminem, czyli 24 kwietnia.
W ramach akcji #Zostajęwdomu Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie przygotowała dla maturzystów oraz młodszych uczniów szkół średnich mini wykład online nadawany na żywo. 27 marca o godz. 16:00 uczelnia zaprasza na wykład Kamila Zielińskiego - menedżera kierunku Psychologia w biznesie w WSB pt. Skuteczna nauka - ile znasz metod "uczenia się"? A ile używasz? Czy te metody są skuteczne?
Jesteś uczniem szkoły średniej i matura śni Ci się po nocach? Wszyscy wokół ciągle Ci o niej przypominają, a Ty nawet nie wiesz jak się za nią zabrać? Stresujesz się odwołanymi zajęciami w szkole? Projekt Maturalnie z NZS pomoże Ci pokonać najważniejszy egzamin w życiu i zdradzi tajemnice na efektywne uczenie się!
Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza Licealistów z całej Polski do odwiedzenia stoiska uczelni podczas 33. edycji Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego - Perspektywy 2020, który odbędzie się w dniach 6 -7 marca br. w Warszawie.
Indeks Start2Star to program stypendialny, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na odbycie studiów grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. W tym roku odbędzie się jego XIII edycja.
Stowarzyszenie Cognitis już po raz XI organizuje konkurs „Talent za talent” stworzony dla maturzystów angażujących się w życie szkolne i nie tylko. Jeżeli kończysz w tym roku szkołę średnią, a na koncie masz już sporo sukcesów i udzielasz się w różnych organizacjach i projektach – ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie. „Talent za talent” doceni Twoje dotychczasowe działania, aktywność i zaangażowanie społeczne oraz nagrodzi za to, co już osiągnąłeś.
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie organizuje 5 marca bezpłatne warsztaty dla maturzystów pt.: "Techniki komunikacji w codziennym życiu". Początek o godzinie 9:00.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności