Artykuły dla maturzystów

Zastanawialiście się kiedyś, ile informacji tracimy ze względu na brak właściwych powtórek? O ile moglibyśmy lepiej poradzić sobie w pewnych sytuacjach, gdyby na czas przyszły nam na myśl właściwe odpowiedzi?
Studia na Horyzoncie jest to projekt, który powstał z inicjatywy studentów, którzy chcieli pomóc maturzystom w jednym z najtrudniejszych wyborów ich życia. Po zeszłorocznym sukcesie przedsięwzięcia w Warszawie, padła inicjatywa rozszerzenia działalności na 4 lokalizacje: Warszawa, Wrocław, Trójmiasto oraz Kraków.
Profi-Lingua organizuje kursy przygotowujące do matury na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym z angielskiego i matematyki.
Dla wielu osób matura to symboliczny moment wkroczenia w dorosłość. Jednak jeśli w tym roku nie udało Ci się zdać tego egzaminu, nie załamuj się! Niezdana matura nie jest aż tak wielkim problemem, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Rok, który spędzisz na przygotowaniach do poprawki nie musi być czasem straconym. Wbrew pozorom czas ten można bardzo dobrze wykorzystać i sprawić by porażka przerodziła się w sukces!
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia. Dla maturzystów, którzy zapiszą się 12 września uczelnia przygotowała voucher na Jedno Czesne Gratis.
Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2017 odbędzie się w dniach 26-27 września 2017 roku w siedzibie Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 35.
Centrum Języków Obcych Archibald organizuje kursy przygotowujące do matury podstawowej oraz rozszerzonej z języka angielskiego.
Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2017 odbędzie się w dniach 18-19 września 2017 roku w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ul. Akademickiej 13.
W dniach 7-8 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się Warszawski Salon Maturzystów 2017.
Centrum Edukacyjne Axon System organizuje kursy przygotowujące do matury podstawowej oraz rozszerzonej z języka nowożytnego.
Zapewne zgodzisz się z tym, że w Curriculum vitae najważniejsza jest treść. W CV opisujesz swoje doświadczenie oraz umiejętności. Skuteczne CV to dokument, który pracodawca przeczyta. Co zrobić, aby zwrócił uwagę na Twoje dokumenty aplikacyjne? Zasada jest prosta. Należy wyróżnić się spośród tłumu innych kandydatów.
12 czerwca 2017 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2017”. W kategorii uczelni medycznych WUM znalazł się na 3 miejscu, na 11 zgłoszonych jednostek o tym profilu. W kategorii kierunków dentystycznych liderem okazał się Wydział Lekarsko-Dentystyczny, uniwersytet zajął również pierwsze miejsce w kategorii położnictwo.
Wyjazdy z Funclubem do Hiszpanii lub Czarnogóry od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Do wyboru mamy dużo terminów wakacyjnych w Hiszpanii oraz jeden w Czarnogórze.
Jak wybrać studia? Skąd wiedzieć, że dana uczelnia to dobry wybór? Jeżeli zdawałeś maturę 2017 – bardzo prawdopodobne, że szukasz odpowiedzi właśnie na te pytania. Warto dokładnie sprawdzić informacje dotyczące kierunków studiów i opinie o uczelniach, a sporo przydatnych wiadomości znajdziesz w rankingach uczelni czy serwisach prowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa przygotowała dla tegorocznych maturzystów bon edukacyjny. Jeżeli uzyskasz przynajmniej z jednego przedmiotu maturalnego wynik 80% lub wyższy, to możesz skorzystać ze specjalnej bonifikaty, dzięki której istnieje możliwość obniżenia opłat za studia nawet o 2000 zł.
Proponujemy wyjazd do Hiszpańskiego Lloret de Mar, ze sprawdzonym organizatorem turystyki studenckiej, biurem Funclub. Wyjazd jest w terminie 15.06.2017 - 26.06.2017. Akurat na złapanie oddechu po maturze:)
Osoby przystępujące do egzaminu w „nowej” formule, zgodnie z zasadami jego przeprowadzania, muszą również obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie kolejnych pięciu przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez szkoły wyższe.
Dobrze zdana matura ma wielu młodym ludziom zapewnić dostanie się na wymarzone studia, a potem satysfakcjonujące zatrudnienie. Jak pokazują najnowsze badania Work Service blisko połowa Polaków nie pracuje jednak na stanowisku zgodnym z wykształceniem, co oznacza, że wybrany kierunek już dawno przestał być gwarantem pracy. Co więcej, 51% pracodawców jest zdania, że osoby wchodzące na rynek nie mają odpowiednich kompetencji. A same firmy dziś najbardziej potrzebują kierowców, spawaczy, księgowych, krawców i fryzjerów – to w tych zawodach najłatwiej znaleźć pracę. I wcale nie jest do tego potrzebne wyższe wykształcenie.
Przed Tobą egzamin dojrzałości i obowiązkowa matura z matematyki 2017? Zastanawiasz się co powinieneś umieć, aby zdobyć magiczne 30%? A może chcesz powtórzyć zadania maturalne typowe dla matury rozszerzonej z matematyki? Skorzystaj z materiałów, które zostały przygotowane w ramach wyzwania online „Matura z matematyki 2017? Zdaj na 100%!”
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny egzamin dojrzałości. Jesteście gotowi? O tym, jak poszła Wam matura dowiecie się dopiero 30 czerwca. Chcielibyście jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników poznać na czym polegała trudność zadań i z czego wynikały odpowiedzi na nurtujące Was pytania z poszczególnych przedmiotów?
Następne
Kanał RSS dla tej listyRekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSPA_Boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Warsztatowa forma zajęć