Studenckie know-how dla maturzystów

Dział: dla maturzysty

Studenci – wolontariuszy Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” nprowadzą ogólnopolską akcję „Studenckie know-how dla maturzystów”. Inicjatywa ma na celu wsparcie maturzystów, którzy z powodu zaistniałej sytuacji nie mają możliwości uczestniczyć w dniach otwartych uczelni wyższych i nie wiedzą jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące studiów.

Studenci – wolontariusze, którzy na co dzień udzielają się społecznie i prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, postanowili przenieść swoje działania do internetu i tam spotkać się z maturzystami.

W ramach akcji studenci:

  • poprowadzą live'y dla maturzystów na Facebooku,
  • opowiadają o swoich kierunkach studiów: medycznych, technicznych, społecznych i humanistycznych,
  • prezentują wiele uczelni z Rzeszowa, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Katowic.
  • opowiadają o studenckim życiu kulturalnym, działaniach społecznych i możliwościach pozyskiwania stypendiów,
  • • odpowiadają na pytania nurtujące maturzystów.

Dzięki tej inicjatywie maturzyści mają możliwość dowiedzieć się więcej o studiowaniu (i to z pierwszej ręki), a w efekcie świadomie i trafnie wybrać dalszą drogę kształcenia.

Spotkania studentów z maturzystami odbywają się w formie live'ów w grupie na Facebooku Studenckie know-how dla maturzystów”. Akcja potrwa co najmniej do 26 czerwca. Więcej informacji o akcji jest dostępnych w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/233351071322353/ 


Organizatorem akcji jest program “PROJEKTOR – wolontariat studencki” realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.


“PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości realizuje także Program Stypendiów Pomostowych oferujący studentom stypendia na pierwszy rok i dalsze lata studiów. Stypendia Pomostowe to program wsparcia stypendialnego dla ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach.

Autorem i Fundatorem Programów jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.


data ostatniej modyfikacji: 2020-06-04 14:31:14
Komentarze
Polityka Prywatności