Artykuły dla maturzystów

Ziołolecznictwo – czyli modnie i pożytecznie w szkole policealnej

Dział: dla maturzysty

Na pewno każdy z nas stosował kiedyś kurację ziołami. Mięta pomaga na problemy z żołądkiem, melisa uspokaja, a napar z rumianku działa przeciwzapalnie. To podstawowa wiedza, którą przekazały nam mamy i babcie. Prawie każdy z nas stosuje leki bez recepty lub suplementy diety. Należy jednak pamiętać, że nawet środki, do których zakupu nie jest potrzebna pieczątka lekarza, używane zbyt często, mogą szkodzić i osłabiać organizm. Warto zatem poznać tajniki nauki o ziołach.

Tradycyjnie

Od pewnego czasu obserwuje się coraz silniejszy nurt powrotu do natury. Naszpikowani technologią mamy potrzebę ucieczki przed skomputeryzowanym, bezdusznym światem. Bardzo popularny stał się trend "slow life", którego głównymi wyznacznikami są uważność i wsłuchanie się w siebie oraz swoje potrzeby. Na fali takich przemian coraz chętniej wracamy także do mądrości czerpanej z natury, a nie z programów komputerowych. Nauka o ziołach znowu interesuje coraz szersze grono zwolenników.

Ziołolecznictwo to kierunek bardzo kompleksowy - uczący zarówno zasad uprawiania, jak i wykorzystywania ziół. Z taką wiedzą można pracować w zielarniach i przy skupach ziół, w gabinetach fitoterapeutycznych oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Modnie

Ziołolecznictwo to kierunek będący odpowiedzią na wiele zainteresowań naszych uczniów. Leży na granicy takich dziedzin jak farmaceutyka, kosmetyka czy ekologia. Dlatego wiedzę zdobytą podczas tego roku kształcenia można wykorzystać na wiele sposobów w dowolnej branży - mówi Paweł Sakowski, dyrektor szkoły policealnej TEB Edukacja w Poznaniu.

Ziołolecznictwo pozwala zadbać zarówno o kontakt z naturą, jak i o urodę oraz dobrą formę. Napary z hibiskusa, pokrzywy czy czystka coraz częściej pojawiają się w kartach drinków najmodniejszych miejsc, a używanie ziół już dawno przestało kojarzyć się z "babcinymi" sposobami na kaszel, a często stało się już stylem życia - zdrowym, modnym i fit!

Profesjonalnie

Ziołolecznictwo to coraz bardziej popularny kierunek. Dlatego warto sprawdzić program nauczania, aby wybrać najciekawszy i najbardziej przydatny w praktyce. Kompleksowy system nauczania pozwoli osiągnąć nie tylko zaplecze teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności.

Ziołolecznictwo w szkołach policealnych TEB Edukacja oferuje zarówno zajęcia z botaniki, farmakognazji i fitochemii, jak i anatomii, fizjologii czy patofizjologii. Tematy nauczania dotyczą również dietetyki oraz zagadnień chemicznych. Znajdą się także przedmioty dotyczące towaroznawstwa zielarskiego, a nawet podstaw prawnych dotyczących obrotu substancjami roślinnymi. Jak widać temat jest omawiany z wielu perspektyw, a tak pełna edukacja to najlepszy początek, by stać się profesjonalistą.

W ziołach tkwi ogromna moc. Aby ją w pełni poznać potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i fachowcy z bogatą wiedzą w tym zakresie oraz talentem do jej przekazywania. Właśnie takich wykładowców oferują najlepsze kierunki ziołolecznictwa w szkołach policealnych. Rok nauki o ziołach to możliwość zdobycia nowej, interesującej pracy, pogłębienia swojej wiedzy czy wyćwiczenia nowych umiejętności. Czym ten rok będzie dla Ciebie?


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-09 14:49:29
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura UTH 05
Polityka Prywatności