Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Artykuły dla maturzystów

Ziołolecznictwo – czyli modnie i pożytecznie w szkole policealnej

Dział: dla maturzysty

Na pewno każdy z nas stosował kiedyś kurację ziołami. Mięta pomaga na problemy z żołądkiem, melisa uspokaja, a napar z rumianku działa przeciwzapalnie. To podstawowa wiedza, którą przekazały nam mamy i babcie. Prawie każdy z nas stosuje leki bez recepty lub suplementy diety. Należy jednak pamiętać, że nawet środki, do których zakupu nie jest potrzebna pieczątka lekarza, używane zbyt często, mogą szkodzić i osłabiać organizm. Warto zatem poznać tajniki nauki o ziołach.

Tradycyjnie

Od pewnego czasu obserwuje się coraz silniejszy nurt powrotu do natury. Naszpikowani technologią mamy potrzebę ucieczki przed skomputeryzowanym, bezdusznym światem. Bardzo popularny stał się trend "slow life", którego głównymi wyznacznikami są uważność i wsłuchanie się w siebie oraz swoje potrzeby. Na fali takich przemian coraz chętniej wracamy także do mądrości czerpanej z natury, a nie z programów komputerowych. Nauka o ziołach znowu interesuje coraz szersze grono zwolenników.

Ziołolecznictwo to kierunek bardzo kompleksowy - uczący zarówno zasad uprawiania, jak i wykorzystywania ziół. Z taką wiedzą można pracować w zielarniach i przy skupach ziół, w gabinetach fitoterapeutycznych oraz sklepach ze zdrową żywnością.

Modnie

Ziołolecznictwo to kierunek będący odpowiedzią na wiele zainteresowań naszych uczniów. Leży na granicy takich dziedzin jak farmaceutyka, kosmetyka czy ekologia. Dlatego wiedzę zdobytą podczas tego roku kształcenia można wykorzystać na wiele sposobów w dowolnej branży - mówi Paweł Sakowski, dyrektor szkoły policealnej TEB Edukacja w Poznaniu.

Ziołolecznictwo pozwala zadbać zarówno o kontakt z naturą, jak i o urodę oraz dobrą formę. Napary z hibiskusa, pokrzywy czy czystka coraz częściej pojawiają się w kartach drinków najmodniejszych miejsc, a używanie ziół już dawno przestało kojarzyć się z "babcinymi" sposobami na kaszel, a często stało się już stylem życia - zdrowym, modnym i fit!

Profesjonalnie

Ziołolecznictwo to coraz bardziej popularny kierunek. Dlatego warto sprawdzić program nauczania, aby wybrać najciekawszy i najbardziej przydatny w praktyce. Kompleksowy system nauczania pozwoli osiągnąć nie tylko zaplecze teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności.

Ziołolecznictwo w szkołach policealnych TEB Edukacja oferuje zarówno zajęcia z botaniki, farmakognazji i fitochemii, jak i anatomii, fizjologii czy patofizjologii. Tematy nauczania dotyczą również dietetyki oraz zagadnień chemicznych. Znajdą się także przedmioty dotyczące towaroznawstwa zielarskiego, a nawet podstaw prawnych dotyczących obrotu substancjami roślinnymi. Jak widać temat jest omawiany z wielu perspektyw, a tak pełna edukacja to najlepszy początek, by stać się profesjonalistą.

W ziołach tkwi ogromna moc. Aby ją w pełni poznać potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i fachowcy z bogatą wiedzą w tym zakresie oraz talentem do jej przekazywania. Właśnie takich wykładowców oferują najlepsze kierunki ziołolecznictwa w szkołach policealnych. Rok nauki o ziołach to możliwość zdobycia nowej, interesującej pracy, pogłębienia swojej wiedzy czy wyćwiczenia nowych umiejętności. Czym ten rok będzie dla Ciebie?


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-09 14:49:29
Komentarze

Rekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura samochód elektrektryczny
miniatura
Polityka Prywatności