aplikacja Matura google play app store

Studia inżynierskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu: Jakość i rozwój produktu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu prowadzi rekrutację na kierunek studiów inżynierskich "Jakość i rozwój produktu". Jeśli interesujesz się tworzeniem nowatorskich produktów oraz chcesz zdobyć kompetencje w zakresie marketingu i zarządzania jakością, ten kierunek może być idealnym wyborem dla Ciebie. Studia te oferują wyjątkową okazję do połączenia pasji z praktycznymi umiejętnościami cenionymi na rynku pracy.

Wyróżniki kierunku

Studia na kierunku "Jakość i rozwój produktu" wyróżniają się przede wszystkim praktycznością zajęć oraz interdyscyplinarnością. Duży udział zajęć projektowych, warsztatowych oraz realizowanych w specjalistycznych laboratoriach pozwala na bezpośrednie zastosowanie zdobytej wiedzy. Studenci mają okazję pracować nad realnymi projektami, co umożliwia im konfrontowanie swojej wiedzy i kreatywności z praktyką.

Kierunek ten umożliwia zgłębianie wszystkich etapów projektowania i rozwoju produktów – od rozpoznania potrzeb konsumentów, przez wybór odpowiednich rozwiązań technologicznych, po zarządzanie jakością i wprowadzanie produktu na rynek. Program kształcenia łączy w sobie różnorodne przedmioty specjalnościowe, powiązane z aktualnymi trendami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Perspektywy kariery

Absolwenci kierunku "Jakość i rozwój produktu" mają szerokie możliwości zawodowe. Mogą pracować jako inżynierowie jakości produktu, menedżerowie produktu, specjaliści ds. systemów zarządzania jakością, eksperci ds. zarządzania produktem czy specjaliści ds. badań i rozwoju. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu i praktycznym umiejętnościom są przygotowani do pracy w różnych branżach, zarówno w sektorze przemysłowym, jak i żywnościowym.

Specjalności

Na kierunku proponowane są dwie specjalności:

  1. Inżynier jakości produktów przemysłowych
  2. Inżynier jakości produktów żywnościowych

Uruchomienie danej specjalności zależy od liczby studentów, którzy w trakcie studiów zadeklarują chęć studiowania w wybranej specjalności.

Program studiów

Program studiów na kierunku "Jakość i rozwój produktu" obejmuje między innymi przedmioty z zakresu kształtowania jakości produktów żywnościowych i przemysłowych, marketingu, systemowego zarządzania jakością oraz oceny wpływu na środowisko. Kładzie duży nacisk na rozwój kompetencji inżynierskich i zdobywanie wiedzy w praktyce poprzez zajęcia konwersatoryjne, projektowe oraz laboratoryjne.

Studenci odbywają również praktyki zawodowe, które pozwalają im samodzielnie i kreatywnie wykorzystywać zdobytą wiedzę w rzeczywistych warunkach rynkowych. Praktyki te są także okazją do gromadzenia wiedzy i materiałów przydatnych przy realizacji pracy dyplomowej oraz budowania doświadczenia zawodowego.

Kompetencje zdobywane na kierunku

W trakcie studiów studenci zdobywają szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • Identyfikowania potrzeb i oczekiwań uczestników rynku
  • Kształtowania i oceny jakości produktów
  • Analizy cyklu życia produktów i procesów technologicznych związanych z ich wytwarzaniem
  • Rachunku kosztów produkcji i wprowadzania produktów na rynek
  • Systemowego podejścia do zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem produktów

Podsumowanie

Stacjonarne studia inżynierskie na kierunku "Jakość i rozwój produktu" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to unikatowa oferta kształcenia, łącząca kompetencje specjalisty w zakresie jakości produktów z wiedzą marketingową i zarządzaniem jakością. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu i praktycznemu charakterowi zajęć, absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w różnych sektorach gospodarki, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 już trwa. Jeśli chcesz połączyć swoje pasje z przyszłościowymi kompetencjami, kierunek "Jakość i rozwój produktu" jest doskonałym wyborem. Zostań ekspertem ds. jakości i rozwijaj innowacyjne produkty, które spełnią oczekiwania współczesnych konsumentów.

Artykuł napisany na podstawie strony:

https://ue.poznan.pl/kandydaci/kierunki-studiow/

(potem należy wybrać kierunek)


opublikowano: 2024-07-02
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności