aplikacja Matura google play app store

Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Turystyka i rekreacja to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki światowej. Po okresie zawirowań związanych z pandemią, branża ta wraca na ścieżkę intensywnego wzrostu. Pracownicy z odpowiednim wykształceniem są obecnie poszukiwani i mogą liczyć na doskonałe warunki rozwoju oraz atrakcyjne perspektywy zawodowe. Studia na kierunku Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie otworzą przed tobą drzwi do kariery w dynamicznym i innowacyjnym środowisku, oferując szansę na zawodowe spełnienie.

O studiach

Turystyka i rekreacja to kierunek, który oferuje praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w działalności przedsiębiorstw branży turystycznej. Program studiów obejmuje zarządzanie turystyką wypoczynkową i biznesową, obiektami hotelowymi i gastronomią oraz sportem dla wszystkich. Studenci dowiedzą się, jak organizować wyjazdy pełne atrakcji, wydarzenia biznesowe oraz jak zarządzać hotelami, restauracjami czy biurami podróży. W trakcie studiów licencjackich opanują zagadnienia marketingu, prawa, zarządzania ludźmi oraz ryzykiem. Zdobędą również wiedzę z zakresu najnowszych technologii informatycznych, stosunków międzykulturowych i oddziaływania człowieka na otoczenie.

Program studiów

Program studiów I stopnia na kierunku Turystyka i rekreacja jest dostosowany do wymagań rynku pracy. W trakcie ćwiczeń, warsztatów, gier strategicznych i symulacyjnych studenci zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności. Nauka odbywa się pod okiem wybitnych ekspertów, znanych w branży praktyków oraz uznanych wykładowców akademickich. Studenci uczą się planować, organizować i koordynować pracę w przedsiębiorstwie turystyczno-rekreacyjnym, hotelu, biurze podróży czy ośrodku wypoczynkowym. Opanują także język obcy do poziomu co najmniej B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

 1. Hotelarstwo i gastronomia
 2. Turystyka biznesowa
 3. Turystyka czasu wolnego
 4. Rekreacja w turystyce

Atuty studiów

Prestiżowa akredytacja THE-ICE

Kierunek Turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada prestiżową akredytację THE-ICE, która jest znakiem najwyższej jakości kształcenia. Akredytacja ta jest dowodem uznania dla systemu wspierania studentów, współpracy z biznesem oraz wartości badań naukowych.

Międzynarodowa kariera w zasięgu ręki

Studia oferują globalne możliwości dzięki umowie z prestiżową szkołą wyższą B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie. Studenci mogą przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny, a nawet potrójny dyplom licencjacki (Vistula, BHMS i Robert Gordon University).

Po pierwsze praktyka

Program kształcenia ma wybitnie praktyczny charakter. Studenci realizują praktyki zawodowe, które trwają w sumie pół roku, zdobywając pierwsze doświadczenia w branży.

Certyfikacje, które dadzą ci przewagę

Studenci mogą zdobyć certyfikacje, które zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy, takie jak Young Event Design Certificate, Sustainability Manager in Tourism, Air Transport Fundamentals for the Leadership & Management Training Program, Introduction to the Airline Industry for the Leadership & Management Training Program, MPI Global Training 1.

Dodatkowe atrakcyjne kursy

Studenci mają szansę poszerzać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach pilotów wycieczek, instruktorów specjalności SURVIVAL oraz w kursach językowych organizowanych przez uczelnię partnerską.

Międzynarodowa atmosfera

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce, co daje możliwość studiowania w międzynarodowym środowisku.

Kariera

Po studiach absolwenci mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich, gastronomicznych i rekreacyjnych oraz w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą turystyką i rekreacją. Zyskują kompetencje niezbędne do zarządzania firmami turystycznymi (biura podróży, obiekty noclegowe) oraz organizacji wydarzeń biznesowych i programowania aktywnego czasu wolnego.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunku Turystyka i rekreacja mogą znaleźć zatrudnienie w wielu ciekawych miejscach:

 • Hotele i inne obiekty noclegowe
 • Centra wystawienniczo-konferencyjne
 • Profesjonalni organizatorzy kongresów
 • Organizatorzy podróży motywacyjnych
 • Biura podróży
 • Linie lotnicze
 • Agencje eventowe
 • Restauracje
 • Zakłady gastronomiczne
 • Urzędy miasta/gminy/powiatu – departamenty sportu i turystyki
 • Obiekty sportowo-rekreacyjne
 • Stadiony sportowe
 • Obiekty fitness
 • Obiekty wellness i SPA

Staże i praktyki studenckie

Studia te to doskonała okazja do zdobycia zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy. Studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży w wiodących firmach, co pozwala na zdobycie cennych doświadczeń zawodowych i wzbogacenie CV. To otwiera wiele zawodowych możliwości i zwiększa szanse na zdobycie ekscytującej i dobrze płatnej pracy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula.


opublikowano: 2024-06-18
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności