Studia dwukierunkowe z prawa i finansów w Akademii Leona Koźmińskiego to propozycja dla osób, które chcą łączyć wiedzę prawniczą z kompetencjami w zakresie finansów i rachunkowości. To kierunek dla kandydatów myślących o pracy w kancelariach, instytucjach finansowych, korporacjach, a także w strukturach administracji czy sektorze publicznym. Program stawia na interdyscyplinarność i przygotowuje absolwentów do poruszania się w złożonym świecie prawa i biznesu.
Kierunek pozwala zdobyć dwa dyplomy – magistra prawa oraz licencjata finansów i rachunkowości. Dzięki temu studenci rozwijają się jednocześnie w dwóch obszarach wiedzy, co otwiera przed nimi szerokie perspektywy zawodowe. Program łączy pełne studia prawnicze z nauką przedmiotów finansowych i ekonomicznych, takich jak analiza finansowa, finanse publiczne czy marketing.
Od pierwszego roku każdy student objęty jest opieką tutorów – wykładowców i praktyków, którzy wspierają w wyborze przedmiotów i planowaniu kariery. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym, w małych grupach, co sprzyja pracy warsztatowej i bezpośredniemu kontaktowi z prowadzącymi. Seminaria, konwersatoria i symulacje stanowią ważną część programu, który akcentuje rozwój praktycznych umiejętności.
Absolwenci kierunku prawo i finanse mogą wybrać tradycyjną ścieżkę kariery prawniczej lub rozwijać się w sektorze finansowym i gospodarczym. Wśród możliwości zatrudnienia znajdują się:
kancelarie prawne, sądy i inne instytucje wymiaru sprawiedliwości,
banki, fundusze inwestycyjne i towarzystwa ubezpieczeniowe,
korporacje krajowe i międzynarodowe,
administracja publiczna, organizacje non-profit,
własne przedsiębiorstwo lub firma rodzinna.
Program kładzie także nacisk na kompetencje językowe i międzynarodowy charakter nauki, co ułatwia podjęcie pracy za granicą. Studenci mają dostęp do kół naukowych, projektów badawczych oraz wymian międzynarodowych, a uczelnia jest miejscem spotkań osób o różnych narodowościach i poglądach. Networking, wyjazdy integracyjne i współpraca z praktykami to dodatkowe elementy kształcenia.
Studia dwukierunkowe prawo i finanse w Akademii Leona Koźmińskiego to inwestycja w przyszłość. Kierunek łączy dwa obszary wiedzy, oferując absolwentom przewagę na rynku pracy i przygotowanie do pracy w wymagającym, międzynarodowym środowisku. Dzięki dwóm dyplomom, intensywnemu programowi i wsparciu doświadczonych wykładowców, absolwenci mogą swobodnie poruszać się zarówno w świecie prawa, jak i biznesu.