aplikacja Matura google play app store

Studia inżynierskie Transport w WSPA - praca w obszarach związanych z transportem i logistyką

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oferuje kandydatom na studia inżynierskie praktyczny kierunek – Transport. Studia te zdobyły Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunku Studiów. Co sprawia, że ten kierunek jest tak wyjątkowy? Przyjrzyjmy się bliżej jego zaletom i możliwościom, jakie oferuje studentom.

Najważniejsze informacje

Kierunek Transport na WSPA to studia inżynierskie pierwszego stopnia, które trwają 3,5 roku. Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera. Program studiów jest dostępny w trybie stacjonarnym oraz online, co umożliwia elastyczne dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb studentów.

Atuty kierunku

Kierunek Transport oferuje wiele korzyści, które przyciągają zarówno młodych pasjonatów technologii, jak i osoby z doświadczeniem w branży. Wśród najważniejszych atutów można wymienić:

 • Przygotowanie do zdania egzaminu państwowego w ULC, umożliwiającego uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji do komercyjnego wykorzystania dronów.
 • Dostęp do elektronicznej hamowni silnikowej z systemami OBD.
 • Przygotowanie do egzaminu na Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.
 • Aktywną współpracę ze Związkiem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.
 • Możliwość uczestnictwa w projekcie unijnym „Era inżyniera”, oferującym bezpłatne zajęcia z matematyki i fizyki.
 • Bezpłatne porady doradcy zawodowego oraz warsztaty aktywizacji zawodowej.
 • Możliwość wyjazdów na płatne praktyki oraz studia w ramach programu Erasmus.

Specjalności

Program studiów obejmuje dwie specjalności:

 • Transport, spedycja i logistyka
 • Systemy informatyczne w łańcuchu dostaw

Studenci mają możliwość wyboru jednej z tych specjalności, aby skupić się na interesujących ich aspektach branży transportowej i logistycznej.

Sylwetka Absolwenta

Absolwenci kierunku Transport na WSPA są doskonale przygotowani do pracy w różnych obszarach związanych z transportem i logistyką. Posiadają wiedzę z zakresu inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu oraz analizy systemów transportowych. Ich umiejętności obejmują organizację, planowanie, projektowanie systemów sterowania i kierowania ruchem, zarządzanie procesami transportowymi oraz pełnienie funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu.

Specjalność Transport, spedycja i logistyka zapewnia absolwentom specjalistyczną wiedzę w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej, technik przewozu towarów, prawa transportowego UE, logistyki i systemów logistycznych oraz analizy i zarządzania systemami logistycznymi. Są oni przygotowani do pracy jako spedytorzy, logistycy oraz specjaliści ds. transportu w różnych gałęziach przemysłu.

Nowy partner kierunku Transport

WSPAiA z dumą informuje o nowym partnerze kierunku Transport – firmie Raben Logistics Polska. Raben to największa spółka Grupy Raben, jedna z największych firm logistycznych w Polsce, z 35 lokalizacjami w całym kraju. Ta współpraca otwiera studentom drzwi do cennych doświadczeń zawodowych, w tym możliwość odbywania praktyk i staży w siedzibach firmy oraz współpracy ze specjalistami z Raben w kształtowaniu programów nauczania.

Perspektywy zawodowe

Studia inżynierskie na kierunku Transport przygotowują absolwentów do podjęcia pracy w różnych sektorach gospodarki, takich jak:

 • Przedsiębiorstwa logistyczne i spedycyjne
 • Wytwórnie samochodów i podzespołów
 • Zakłady remontowe i naprawcze
 • Przedsiębiorstwa transportowe
 • Przedsiębiorstwa infrastruktury dróg
 • Jednostki organizacyjne służb ruchu drogowego
 • Jednostki eksploatacyjne transportu samochodowego, szynowego i lotniczego
 • Przedsiębiorstwa i instytucje wykorzystujące drony w branżach takich jak przemysł filmowy, geodezja, kartografia oraz ochrona porządku publicznego

Podsumowanie

Kierunek Transport na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie to wyjątkowa propozycja dla osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności w dynamicznie rozwijającej się branży transportowej i logistycznej. Dzięki innowacyjnemu programowi nauczania, współpracy z wiodącymi firmami oraz możliwości uczestnictwa w programach międzynarodowych, absolwenci tego kierunku są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w różnorodnych sektorach gospodarki.

Więcej informacji o kierunku oraz rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 można znaleźć na stronie internetowej WSPA.


opublikowano: 2024-06-26
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności