MATURA

Wyniki z matury 2020
Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 259 272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (LO i techników).

Osoby, które zdały egzamin:

191 734 (74%)

w tym:
z LO: 130 571 (81,1%)
z Technikum: 61 163 (62,2%)

Przyczyna tak słabego wyniku (74%) to głównie obowiązkowa matematyka, którą zdało zaledwie 79%:(
Niestety średnia wyników dla poszczególnych przedmiotów też nie powala. Z geografii to zaledwie 21%. Cóż, trzeba powiedzieć, że to wina wirusa ...

Dla tych, co nie zdali - do 14 sierpnia trzeba złożyć oświadczenie o przystąpieniu do matury poprawkowej, więcej »

zaznacz przedmioty z matury
poziom podstawowy

poziom rozszerzony


wybierz rodzaj wyszukiwania
Przedmioty, z których obowiązkowo trzeba zdać egzamin maturalny, to: język polski, matematyka i język obcy. Dodatkowo obowiązkowo należy przystąpić do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego w części pisemnej na poziomie rozszerzonym lub - w przypadku języka obcego nowożytnego - rozszerzonym albo dwujęzycznym.
2020-10-03
Kurs maturalny z biologii w UMB
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje kurs przygotowujący do matury z biologii. Początek zajęć w październiku.
Statystyki maturalne
2020-08-25 11:00
Dni Otwarte z grafiką w WSSiP
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi zaprasza na Dni Otwarte online, które odbędą się 25 sierpnia o godzinie 11:00.
2020-08-27 10:00
Kolejny Dzień Otwarty w WSIiZ w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 10:00.
24-29.08.2020
Dni Otwarte w Uczelniach Vistula
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula gratulują tegorocznym maturzystom. Teraz jest czas, byście ruszyli w dalszą ekscytującą drogę. Uczelnie Vistula otworzą przed wami szerokie perspektywy i globalne możliwości. W trakcie Dni Otwartych Online możecie poznać innowacyjną ofertę uczelni i bezpieczne, atrakcyjne warunki studiowania.
Bezpieczeństwo narodowe II stopnia - nowość w UNS
Uczelnia Nauk Społecznych uruchomiła nowy kierunek na studiach II stopnia. Jest to Bezpieczeństwo narodowe.
E-learning działa! – Collegium Civitas podsumowuje semestr nauki online
Od 26 marca zajęcia w Collegium Civitas były realizowane wyłącznie metodą e-learningową. Uczelnia jest również w pełni gotowa do prowadzenia zajęć w formule stacjonarnej, online, jak i hybrydowej w nowym roku akademickim. Jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce już teraz komunikuje, że w trosce o zdrowie studentów i pracowników skłania się do realizacji zajęć w formule online także w pierwszym semestrze nadchodzącego roku. O tym, jak wyglądał proces wdrażania i prowadzenia nauki zdalnej, mówią studenci, wykładowcy i władze Collegium Civitas.
Studia o zarządzaniu firmą w PJATK
MBA w PJATK to studia podyplomowe pokazujące metody zarządzania przedsiębiorstwami i organizacjami w branży IT. Uczestnicy studiów na akademii dowiadują się np., jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla pracowników albo jak „przenieść się w przyszłość” i zobaczyć skutki wprowadzonego przez siebie rozwiązania. O tym, czego mogą się nauczyć na studiach MBA w PJATK menadżerowie i jak ta wiedza pomoże im efektywnie zarządzać firmami i instytucjami, mówią wykładowcy prof. Adam Bodnar i Krzysztof Górlicki.
5 sekund na dowcip studencki

Dzwoni jegomosc do akademika: - Czy mozna z Maryska? - Z nimi wszystkimi mozna.
Polityka Prywatności