aplikacja Matura google play app store

Artykuły dla maturzystów

W poniedziałek (16 bm), ok. godz. 14 na stronie www.us.edu.pl (w zakładce rekrutacja) widniały listy osób zakwalifikowanych na studia na 19 specjalności. Z biegiem godzin będzie ich przybywało. Do poniedziałkowego wieczora na stronę internetowej UŚ zostanie wprowadzonych ok. 90 procent wszystkich list przyjętych na I rok studiów stacjonarnych (brakujące zostaną ogłoszone jutro).
Trwa rekrutacja do Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie w sumie, na studiach pierwszego i drugiego stopnia, przygotowano dla kandydatów 1650 miejsc, w tym 180 miejsc na studiach prowadzonych całkowicie w języku angielskim.
W dniach 17-23 lipca Uczelniana Komisja Rekrutacyjna przyjmować będzie dokumenty od osób zakwalifikowanych na studia stacjonarne na kierunki w Toruniu i Grudziądzu. Punkt przyjmowania dokumentów umiejscowiony będzie w Auli UMK przy ul. Gagarina 11.
Najwięcej osób - ponad 2,1 tys. - aplikowało na kierunek lekarski, jednak najtrudniej było dostać się na techniki dentystyczne, gdzie o jedno miejsce walczyło blisko 20 kandydatów. Niespodzianką jest znacznie większa niż w ubiegłym roku liczba kandydatów na pielęgniarstwo i położnictwo.
Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne na UMK. Wyniki postępowania rekrutacyjnego na kierunkach prowadzonych w Toruniu i Grudziądzu zostaną ogłoszone w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) 16 lipca o godz. 14:00.
W tym roku matury z matematyki nie zdało aż 15 483 osób, co stanowi 19% wszystkich maturzystów, którzy wybrali ten przedmiot. Aby niekorzystne wyniki nie powtórzyły się na obowiązkowej maturze z matematyki w roku 2010 w większej skali potrzebne są zmiany w systemie nauczania matematyki.
Wyższa Szkoła Logistyki od roku współpracuje z większością szkół średnich kształcących w zawodach „technik logistyk” i „technik spedytor”. Po zbadaniu potrzeb nauczycieli ostro wzięła się do pracy. Od września ruszają studia podyplomowe dla nauczycieli – logistyka.
W roku akademickim 2007/2008 Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie wprowadza nową specjalizację dla studiów dziennych i zaocznych – łączoną specjalizację zawodową: nauczycielską i tłumaczeniową z trzema językami obcymi.
30 czerwca br. upływa termin nadsyłania prac na II edycję Konkursu literackiego na powieść dla młodzieży. Wydawnictwo TELBIT już po raz drugi ogłosiło konkursu literacki na powieść dla młodzieży, w którym główną nagrodą jest 5000 zł oraz publikacja książki.
Akademia Medyczna w Warszawie jako pierwsza uczelnia medyczna w Polsce postanowiła na bieżąco informować kandydatów o liczbie złożonych aplikacji oraz o tym, ile osób aktualnie kandyduje na poszczególne kierunki i specjalności.
Prawie 15600 osób zarejestrowało się już w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) na studia na UMK w roku akademickim 2007/2008. Przypominamy, że nowością tegorocznej rekrutacji jest rejestrowanie się kandydatów wyłącznie poprzez internet.
Informowaliśmy, że na Wydział Lalkarski podania złożyło 110 kandydatów. Otóż liczba ta wzrosła aż do 168 co oznacza, że jest o ponad 50% więcej chętnych niż w ubiegłych latach (dotychczas było to około 100 kandydatów).
Zasady rekrutacji na studia osób legitymujących się maturą międzynarodową będą uregulowane w przygotowywanej nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.
12 czerwca zakończyła się rekrutacja na Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu. O wejście do ścisłej dwudziestki walczy 110 kandydatów, których czeka dwuetapowy egzamin na początku lipca. Kandydatom życzymy powodzenia i spełnienia marzeń o aktorstwie!
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku rozpoczęła rekrutację kandydatów na studia I i II stopnia na rok akademicki 2007/2008. Uczelnia oferuje dziesięć kierunków studiów prowadzonych w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym: administracja, ekonomia, europeistyka, informatyka, ochrona środowiska, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, socjologia i wychowanie fizyczne.
W poniedziałek w warszawskiej Akademii Medycznej rozpoczęły się egzaminy wstępne. Pierwszego dnia kandydaci przystąpili do egzaminu z fizyki, nazajutrz zmierzą się z biologią i chemią. Na drugą połowę czerwca zaplanowano egzaminy z języków obcych.

Postępowanie kwalifikacyjne na Wydział Reżyserii Dramatu specjalizacja reżyseria teatru lalek odbywa się na zasadzie konkursu. Na studia zostają przyjęci kandydaci, którzy zajmują kolejne miejsca na liście ustalonej na podstawie punktowanych wyników kwalifikacji i mieszczą się w limicie przyjęć.
Z dniem 31 maja zakończyła się rekrutacja na Wydział Aktorski, na specjalność: aktorstwo dramatyczne. W tym roku podania złożyła rekordowa liczba chętnych, bo
aż 700, co oznacza, że o jedno miejsce walczy 35 kandydatów, gdyż na pierwszy rok przyjmowanych jest tylko 20 najlepszych osób, którzy przejdą przez dwuetapowy egzamin zaplanowany na przełom czerwca i lipca (szczegółowe informacje dostępne są na www.pwst.krakow.pl/rekrutacja.jsp).
13 czerwca 2007 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej odbędzie się pierwsza edycja konkursu z języka rosyjskiego – Dyktando 2007. Pomysł zorganizowania dyktanda zrodził się dzięki współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Rosyjskim Uniwersytetem Państwowym im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie. Do udziału w dyktandzie zaproszeni zostali uczniowie trójmiejskich liceów ogólnokształcących.
Ponad 6 tys. miejsc czeka na studentów pierwszego roku Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. "W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 27 kierunków na studiach dziennych, 19-tu na zaocznych i 7-miu na wieczorowych" - informuje rzecznik SGGW dr inż. Krzysztof Szwejk. Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności