aplikacja Matura google play app store

Tworzenie wirtualnych światów: Grafika 3D i game art na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Architektura wirtualnych światów i tworzenie gier komputerowych to dynamicznie rozwijające się dziedziny, które przyciągają coraz więcej młodych talentów. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (AHE) oferuje studia na kierunku Grafika, specjalność Grafika 3D i game art, które przygotowują przyszłych specjalistów do pracy w tych ekscytujących branżach.

Specjalność Grafika 3D i game art na AHE

Studia I stopnia na kierunku Grafika, specjalność Grafika 3D i game art, realizowane są w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz niestacjonarnym wspomaganym e-learningiem. Celem tego programu jest wyposażenie studentów w umiejętności niezbędne do projektowania gier komputerowych oraz tworzenia wirtualnej rzeczywistości. Absolwenci będą mieli kompetencje do pracy zarówno w reklamie, jak i w branży gier komputerowych.

Studenci poznają kluczowe zagadnienia związane z modelowaniem i animacją 3D, montażem audio i wideo, a także digital paintingiem. Prace realizowane są w zaawansowanych programach takich jak Autodesk 3Dmax oraz Adobe Creative Cloud. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć pracę w zespołach graficznych, agencjach reklamowych oraz firmach produkujących gry komputerowe.

Kluczowe przedmioty i umiejętności

W ramach specjalności Grafika 3D i game art, studenci uczestniczą w zajęciach z różnych dziedzin, które przygotowują ich do pracy w branży. W programie znajdują się między innymi:

  • Projektowanie gier komputerowych: obejmuje projektowanie gry jako całości, postprodukcję oraz efekty specjalne.
  • Projektowanie środowiska i postaci: zajęcia z modelowania 3D, tworzenia elementów scenografii, postaci oraz level designu.
  • Projektowanie graficzne w grach: koncentruje się na tworzeniu interfejsów graficznych.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z branży gier komputerowych oraz grafików projektantów. Dodatkowo, studenci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z muzyki w grach komputerowych.

Krótka historia gier komputerowych

Rozwój gier komputerowych to fascynująca historia, która rozpoczęła się w 1972 roku wraz z wydaniem gry Pong przez firmę Atari. Przemysł gier komputerowych od tego czasu przeszedł niesamowitą ewolucję, osiągając wartość ponad 90 miliardów dolarów na globalnym rynku. Polska również ma swój znaczący wkład w rozwój tej branży, czego dowodem są sukcesy takich gier jak Wiedźmin 3 firmy CD Projekt oraz Dying Light stworzonej przez Techland.

Kontynuacja na kierunku Grafika

Studenci, którzy ukończyli studia I stopnia na kierunku Grafika w AHE, mogą kontynuować swoją edukację na studiach II stopnia. Do wyboru są następujące specjalności:

  • Artysta – rozwój zawodowo-biznesowy: specjalność skupiająca się na rozwijaniu umiejętności artystycznych i przedsiębiorczych, przygotowująca do samodzielnego prowadzenia działalności artystycznej.
  • Grafika 3D i game art: kontynuacja nauki w zakresie projektowania gier i wirtualnej rzeczywistości, z naciskiem na zaawansowane techniki modelowania i animacji.
  • Projektowanie graficzne i fotografia: specjalność łącząca umiejętności z zakresu projektowania graficznego i fotografii, przygotowująca do pracy w szeroko pojętym przemyśle kreatywnym.

Podsumowanie

Studia na kierunku Grafika, specjalność Grafika 3D i game art na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi to doskonały wybór dla osób zainteresowanych projektowaniem gier komputerowych i wirtualnej rzeczywistości. Program studiów, prowadzony przez doświadczonych specjalistów, oferuje unikalne podejście do nauki, kładąc duży nacisk na artystyczne i kreatywne aspekty projektowania.

Absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w różnych sektorach przemysłu kreatywnego, a zdobyte umiejętności pozwalają im na tworzenie wysokiej jakości oprawy graficznej gier, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ich popularność i sukces finansowy. Dzięki temu, studia na AHE w Łodzi otwierają przed absolwentami szerokie możliwości kariery w dynamicznie rozwijającej się branży gier komputerowych.


Artykuł na podstawie strony:

https://www.ahe.lodz.pl/grafika/i-stopien/specjalnosc/grafika-3d-i-game-art


opublikowano: 2024-06-07
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Pomysły na studia - najczęściej czytany artykuł
Polityka Prywatności