aplikacja Matura google play app store

Studia socjologiczne na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

WSPA oferuje atrakcyjne studia licencjackie na kierunku Socjologia. To doskonała propozycja dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą zgłębiać wiedzę na temat procesów społecznych i ich wpływu na życie jednostki oraz całych grup społecznych.

Misja kierunku

Misją kierunku Socjologia na WSPA jest przygotowanie kompetentnych absolwentów, którzy dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będą w stanie rozumieć współczesne procesy społeczne oraz kreować przestrzeń społeczną i swoje życie zawodowe. Studia te mają na celu profesjonalne przygotowanie absolwentów do prowadzenia badań społecznych na zlecenie różnych podmiotów społeczno-gospodarczych, firm, korporacji oraz instytucji publicznych. Dzięki temu, absolwenci będą mogli realizować projekty dotyczące kampanii sprzedażowych, rynku pracy czy wizerunku instytucji.

Dla kogo są te studia?

Studia na kierunku Socjologia są skierowane do osób, które:

 • Interesują się światem i ludźmi, lubią kontakt z drugim człowiekiem.
 • Chcą wyjaśniać zjawiska i procesy społeczne oraz stawiać diagnozy dotyczące społeczeństwa.
 • Są zainteresowane relacjami zachodzącymi pomiędzy jednostkami i grupami, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.
 • Pragną zrozumieć procesy społeczne dotykające każdego z nas, poddać je analizie i poszukiwać adekwatnych rozwiązań.
 • Chcą konstruktywnie rozwiązywać konflikty interpersonalne, naprawiać dysfunkcjonalne zespoły oraz budować nowe zespoły zadaniowe.
 • Są zainteresowane poznaniem skutków traumy społecznej wynikającej z zmian społeczno-kulturowych.
 • Chcą zdobyć umiejętności realizowania profesjonalnego warsztatu w zakresie badań społecznych, poznać różne techniki badawcze oraz narzędzia analiz jakościowych i ilościowych.

Dlaczego warto wybrać WSPA?

WSPA w Lublinie oferuje swoim studentom rozwój kreatywności, przedsiębiorczości oraz odwagi w realizowaniu zamierzeń. Uczelnia kładzie duży nacisk na rozwijanie kompetencji miękkich, co jest niezwykle ważne na konkurencyjnym i zglobalizowanym rynku pracy. Specjalności oferowane przez WSPA są dostosowane do dynamicznie zmieniającego się życia społecznego oraz aktualnych trendów zawodowych.

Możliwości kariery

Absolwenci kierunku Socjologia na WSPA będą przygotowani do pracy w różnych sektorach, w tym:

 • Firmach wdrożeniowych i badawczych
 • Instytucjach usług społecznych
 • Działach marketingu, PR oraz mediach społecznościowych
 • Działach HR
 • Fundacjach i stowarzyszeniach
 • Instytucjach bezpieczeństwa publicznego

Dzięki szerokiemu wachlarzowi umiejętności, absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w różnych obszarach życia społecznego i zawodowego, a także prowadzić własne badania i analizy, które przyczynią się do lepszego zrozumienia zjawisk społecznych.

Informacje praktyczne

Studia na kierunku Socjologia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. WSPA oferuje różne tryby studiowania, w tym stacjonarny oraz online, co pozwala na dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości studentów.

Podsumowanie

Studia socjologiczne na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie to doskonała opcja dla osób zainteresowanych głębszym zrozumieniem procesów społecznych oraz rozwijaniem umiejętności badawczych. WSPA zapewnia swoim studentom profesjonalne przygotowanie do kariery w różnorodnych sektorach oraz rozwój osobisty, co czyni te studia atrakcyjnym wyborem dla absolwentów szkół średnich poszukujących swojej drogi zawodowej.

Artykuł na podstawie strony:

https://wspa.pl/nasze-kierunki/studia-licencjackie/socjologia-licencjackie/


opublikowano: 2024-06-06
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności