Artykuły dla maturzystów

Kursy przygotowujące do matury w Profi-Lingua

Logo Profi-Lingua
Dział: dla maturzysty

Profi-Lingua organizuje kursy przygotowujące do matury na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym z angielskiego i matematyki.

Kurs przygotowujący do matury z angielskiego

Kurs w Profi-Lingua doskonale przygotuje do matury z języka angielskiego na poziomach podstawowym i rozszerzonym.

Uczestnicy poznają wszystkie typy zadań egzaminacyjnych, strukturę egzaminu, przydatne techniki egzaminacyjne oraz wytyczne dotyczące oceniania. Czeka ich też gruntowna powtórka gramatyki - bez nudy i rutyny!

Program kursu opracowali egzaminatorzy, którzy zasiadają w komisjach maturalnych. To oni prowadzą większość zajęć dla maturzystów w Profi-Lingua i doradzają, na które zagadnienia warto zwrócić szczególną uwagę.

Uczestnicy będą powtarzać gramatykę i wzbogacać słownictwo. Będą mieć też okazję poćwiczyć wszystkie sprawności językowe sprawdzane na maturze: speaking, reading, writing i listening.

Na zajęciach wykorzystywane są autentyczne arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat i organizowane są próbne matury.

Kurs maturalny z matematyki intensywny

Martwisz się swoimi zaległościami w nauce? A może od Twojego wyniku na maturze z matematyki zależy, czy dostaniesz się na wymarzone studia, więc planujesz intensywne powtórki? W obu przypadkach sprawdzi się maturalny intensywny kurs z matematyki w Profi-Lingua! Szkoła zaprasza na zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, którzy potrafią rozprawić się z brakami wiedzy u maturzystów. Na kursie stosowana jest metoda opracowana przez dydaktyków Profi-Lingua - jest to metoda eliminowania zaległości!

Kurs to szansa na przećwiczenie wszystkich typów zadań, jakie pojawiają się na maturze. Pracując na przykładach z lat wcześniejszych, Słuchacze zapoznają się z arkuszami egzaminacyjnymi i praktycznymi technikami ich rozwiązywania. Uczestnicy kursu otrzymują ponadto bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej, która umożliwia samodzielną pracę w domu. Czeka tam na nich baza wiedzy maturalnej i ponad 3000 zadań typu egzaminacyjnego wraz z odpowiedziami.

Korepetycje z matematyki - kurs roczny przygotowujący do matury

Roczny kurs maturalny z matematyki doskonale przygotuje Cię do egzaminu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Czekają na Ciebie doświadczony nauczyciel - egzaminator oraz niewielka grupa maturzystów, którzy będą się spotykać raz w tygodniu, by razem utrwalać wiedzę, rozwiązywać zadania typu maturalnego, wyjaśniać wątpliwości. Otrzymasz kompletną ofertę egzaminacyjną: pomoc nauczyciela w trakcie zajęć oraz dodatkowych warsztatów i indywidualnych konsultacji, rzetelne powtórzenie wiadomości i trening rozwiązywania zadań maturalnych, nieograniczony dostęp do serwisu maturalnego zawierającego bazę wiedzy i zadań egzaminacyjnych, 3 matury próbne i raporty o Twoich postępach w nauce. Trudno wyobrazić sobie lepszą propozycję. Co zyskujesz? Wyeliminujesz zaległości, nauczysz się pracować z arkuszem maturalnym, oswoisz stres egzaminacyjny i nabierzesz pewności siebie!


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-18 11:10:16
Komentarze

Rekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
agh_pl_220_300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
Polityka Prywatności