Artykuły dla maturzystów

Próbna matura z chemii w UJ

Chcesz się sprawdzić z chemii? Zapisz się na "Próbną maturę z chemii", która odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 10:30 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie.

Do wzięcia udziału w maturze organizatorzy zapraszają również uczniów klas 2 liceów, dla których rezultat matury zostanie przedstawiony w postaci dwóch składowych - pełny wynik matury oraz wynik nie uwzględniający chemii organicznej.

Wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci. Jego pomysłodawcami i autorami pytań są dr Karol Dudek i dr Michał Płotek z Wydziału Chemii UJ oraz mgr Tomasz Wichur z Wydziału Farmaceutycznego UJ Collegium Medicum. Arkusz egzaminacyjny przygotowywany jest tak, aby jak najlepiej oddawał standardy maturalne i wymagania podstawy programowej z chemii.

"Dziennik Polski" zaraz po próbnej maturze w sobotę 7 kwietnia około 15.00 udostępni na swojej stronie internetowej cały arkusz maturalny. Natomiast 8 kwietnia w dzienniku ukaże się klucz odpowiedzi do egzaminu.

Wyniki matury będą opublikowane w formie zakodowanej (każdy uczeń otrzyma znany tylko jemu indywidualny kod) na stronie internetowej, która prowadzona jest na potrzeby kursów dla maturzystów na Wydziale Chemii UJ: maturachemiauj.wordpress.com, najpóźniej w niedzielę 8 kwietnia. Wgląd do arkuszy możliwy będzie w sobotę 14 kwietnia o godzinie 9.00 przed rozpoczęciem warsztatów weekendowych w budynku Wydziału Chemii UJ przy ulicy Gronostajowej 2.

Rejestracja odbywa się przez stronę Fundacji Pro Chemia:
http://www.prochemia.org/index.php/rezerwacje/36-probna-matura-2018
.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-05 13:15:09
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSPiA
miniatura
Polityka Prywatności