Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis Matura - egzamin, harmonogram, porady, kierunki wg matury

Artykuły dla maturzystów

16 i 17 marca w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się największy na Dolnym Śląsku bezpłatny certyfikowany test Toefl®Junior. Maturzyści będą mogli sprawdzić swoje kompetencje i umiejętności językowe bezpłatnie, a najlepsi otrzymają ceniony certyfikat.
Już 28. lutego 2017 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na wykład i dwa warsztaty dla maturzystów.
Uwaga. Rejestracja do udziału w konkursie jest możliwa do dnia 18 lutego 2017 r. (sobota). Konkurs Wiedzy o UJ jest organizowany co roku przez Uniwersytet Jagielloński. W tym roku to już XXI edycja. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Ponieważ nagrodami w konkursie są miejsca na studiach stacjonarnych.
Przygotowując się do matury 2017, warto przygotować sobie bazę motywów kulturowych wraz z przykładami tekstów.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera kolejny raz organizuje konkurs, w którym można wygrać indeks uczelni. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 kwietnia 2017 roku.
Matura to przeżycie zarówno dla młodego człowieka jak i dla jego rodziców. Zarówno rodzice jak i sami uczniowie chcieliby przygotować się do tego jednego z najważniejszych w życiu wydarzeń w sposób skuteczny. Młody człowiek ma do wyboru całe spektrum możliwości do nauki. Przygotowania do matury z języka angielskiego mogą odbywać się online. Poniżej pięć takich możliwości nauki języka angielskiego.
Pod hasłem „Napisz recenzję i zanurz się w świat kina” rusza kolejna, trzecia już, edycja Konkursu o Indeks organizowanego przez Katedrę Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie Filmoznawstwo. Koniec pierwszego etapu zaplanowany jest na 7 kwietnia, drugi natomiast odbędzie się w czerwcu.
Indeks Start2Star to program stypendialny, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na odbycie studiów grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin.
Przed Tobą matura z języka polskiego? Obawiasz się części związanej z czytaniem ze zrozumieniem? Sprawdź porady polonistki - Anny Józefiak z serwisu 'Teksty kultury do matury'.
Zdajesz maturę w tym roku? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i wygraj miejsce na studiach stacjonarnych w UJ. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego 2017 roku.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu organizuje konkurs dla maturzystów "Selfie z Fredrą". Do wygrania jest Iphone 7. Zgłoszenia można wysyłać od 23 stycznia 2017 roku.
Przed Tobą matura 2017? Zastanawiasz się jak skutecznie przygotować się do matury z języka polskiego? Chciałbyś skonsultować swoje wątpliwości z nauczycielem? Weź udział w bezpłatnym wyzwaniu online „Matura z języka polskiego? Zdaj na 100%!”.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji zaprasza 10 stycznia przyszłych maturzystów na warsztaty, które odbędą się w godzinach 17:18:30 w siedzibie uczelni przy ul. Bursaki 12 w Lublinie.
Konieczność opanowania materiału z różnych dziedzin, kartkówki, sprawdziany czy egzaminy wywołują stres u każdego z uczniów. Szczególnie zbliżający się, tak ważny dla każdego egzamin maturalny, może generować dodatkową dawkę stresu. Jak więc wygrać ze stresem? Warto wypróbować któryś z przedstawionych sposobów.
Jak wygrać z przedmaturalnym stresem? Nie ma recepty idealnej, ale istnieją sposoby na zmniejszenie stresu i poprawę samopoczucia. Sprawdźcie!
Na maturze pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym otrzymacie do wyboru dwa tematy wypracowań. Jeden z nich należy opracować w formie rozprawki problemowej, drugi w formie rozprawki interpretacyjnej.
Matura za pasem, a Ty cały czas nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Organizacja studencka Impulse for Education wychodzi naprzeciw maturzystom, organizując wydarzenie Studia na Horyzoncie, które odbędzie się już w piątek, 2 grudnia w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5, w godzinach od 14 do 20.
Próbna Matura z Operonem, „Gazetą Wyborczą” i British Council – jedyny taki projekt w skali kraju. Egzamin odbędzie się w dniach 22–25 listopada, jednocześnie we wszystkich szkołach!
Czy myślałeś kiedyś nad tym, że aktywność fizyczna wpływa nie tylko na zmiany w budowie ciała, lepszy wygląd i samopoczucie? Ma ona również ogromny wpływ na twoją pamięć oraz koncentrację. O tym dlaczego warto połączyć naukę i ruch, opowiada Weronika Adamska, uczennica Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie.
Jak przygotować się do matury pisemnej z języka polskiego? Od czego zacząć? Sprawdźcie porady ekspertki - polonistki i autorki bloga Edukacja z pasją.
Następne
Kanał RSS dla tej listyRekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Szkoły policealneNauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura