Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis Matura - egzamin, harmonogram, porady, kierunki wg matury

Artykuły dla maturzystów

Zdajesz maturę w tym roku? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i wygraj miejsce na studiach stacjonarnych w UJ. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego 2017 roku.
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu organizuje konkurs dla maturzystów "Selfie z Fredrą". Do wygrania jest Iphone 7. Zgłoszenia można wysyłać od 23 stycznia 2017 roku.
Przed Tobą matura 2017? Zastanawiasz się jak skutecznie przygotować się do matury z języka polskiego? Chciałbyś skonsultować swoje wątpliwości z nauczycielem? Weź udział w bezpłatnym wyzwaniu online „Matura z języka polskiego? Zdaj na 100%!”.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji zaprasza 10 stycznia przyszłych maturzystów na warsztaty, które odbędą się w godzinach 17:18:30 w siedzibie uczelni przy ul. Bursaki 12 w Lublinie.
Konieczność opanowania materiału z różnych dziedzin, kartkówki, sprawdziany czy egzaminy wywołują stres u każdego z uczniów. Szczególnie zbliżający się, tak ważny dla każdego egzamin maturalny, może generować dodatkową dawkę stresu. Jak więc wygrać ze stresem? Warto wypróbować któryś z przedstawionych sposobów.
Jak wygrać z przedmaturalnym stresem? Nie ma recepty idealnej, ale istnieją sposoby na zmniejszenie stresu i poprawę samopoczucia. Sprawdźcie!
Na maturze pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym otrzymacie do wyboru dwa tematy wypracowań. Jeden z nich należy opracować w formie rozprawki problemowej, drugi w formie rozprawki interpretacyjnej.
Matura za pasem, a Ty cały czas nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Organizacja studencka Impulse for Education wychodzi naprzeciw maturzystom, organizując wydarzenie Studia na Horyzoncie, które odbędzie się już w piątek, 2 grudnia w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5, w godzinach od 14 do 20.
Próbna Matura z Operonem, „Gazetą Wyborczą” i British Council – jedyny taki projekt w skali kraju. Egzamin odbędzie się w dniach 22–25 listopada, jednocześnie we wszystkich szkołach!
Czy myślałeś kiedyś nad tym, że aktywność fizyczna wpływa nie tylko na zmiany w budowie ciała, lepszy wygląd i samopoczucie? Ma ona również ogromny wpływ na twoją pamięć oraz koncentrację. O tym dlaczego warto połączyć naukę i ruch, opowiada Weronika Adamska, uczennica Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie.
Jak przygotować się do matury pisemnej z języka polskiego? Od czego zacząć? Sprawdźcie porady ekspertki - polonistki i autorki bloga Edukacja z pasją.
Wchodzisz do sali, w której siedzi komisja. Losujesz zestaw, zerkasz na podany temat i dołączony tekst. Czujesz, że oblewa cię zimny pot, a nogi same się uginają. W głowie pustka…Tak może wyglądać ustny egzamin maturalny każdego z was. No właśnie: może, ale nie musi. Jak przygotować się do matury ustnej z języka polskiego radzi Joanna Krzemińska - polonistka, autorka bloga Zakręcony belfer.
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do wzięcia udziału w Pogotowiu Maturzysty. Pierwsze spotkania odbędą się: 21 października, godzina 17:00 - język polski, oraz 24 października, godzina 18:00 - język angielski.
Collegium Civitas i Fundacja Nowoczesna Polska organizują Olimpiadę Cyfrową, w której mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną jest indeks na dowolny kierunek stacjonarny studiów licencjackich w Collegium Civitas oraz zwolnienie z opłat czesnego przez jeden rok.
Już w październiku rusza III edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowana przez Uniwersytet Warszawski przy udziale 15 uczelni z całego kraju, w tym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Trzyetapowa Olimpiada wyłoni laureatów maturzystów, na których czeka 48 indeksów na kierunku Dziennikarstwo, prestiżowe staże w redakcjach oraz nagrody rzeczowe. Rejestracja za pomocą formularza internetowego trwa do 21 października 2016 r.
W maju 2017 blisko 300 tysięcy uczniów przystąpi do egzaminu maturalnego. Jednak tylko do 30 września tego roku mają czas, aby złożyć wstępne deklaracje, jakie przedmioty będą zdawać. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych zainteresowań i predyspozycji, ale także decyzji, jakie studia wybrać. Gdzie przyszłoroczni maturzyści szukają inspiracji?
Przez cały wrzesień w największych miastach w Polsce odbywa się Salon Maturzystów "Perspektywy 2016". Przyjdź i zapoznaj się m.in. z ofertą uczelni wyższych oraz z zasadami matury 2017.
Widzisz, że Twoi rodzice przejmują się maturą bardziej od Ciebie? A może ciągle każą Ci się uczyć? Pora to zmienić! Co zrobić, żeby Twoi rodzice stali się dla Ciebie mocnym wsparciem? Oto cztery proste sposoby, dzięki którym poprawisz relacje z rodzicami i zyskasz dodatkowych sojuszników.
Do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej w maju i czerwcu 2016 roku przystąpiło 259 398 tegorocznych absolwentów.
Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła dziś wyniki matury poprawkowej 2016. Ci, którzy otrzymali dziś świadectwo dojrzałości, wciąż mogą dołączyć do grona studentów! Sprawdźcie gdzie są jeszcze wolne miejsca i czym kierować się przy wyborze studiów.
Następne
Kanał RSS dla tej listyRekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura baza dydaktyczna - pracownia technologii zywienia 2
miniatura