aplikacja Matura google play app store

MATURA

gdzie_na_studia.jpg

zaznacz przedmioty z matury
poziom podstawowy








poziom rozszerzony



















wybierz rodzaj wyszukiwania
7-25 maja 2024
Matura 2024 - harmonogram w terminie głównym (maj)
Część pisemna egzaminu maturalnego 2024 w terminie dodatkowym odbędzie się w terminie 7-24 maja. Natomiast ustna od 11 do 16 maja (z wyjątkiem 12 maja) oraz od 20 do 25 maja.
3-17 czerwca 2024
Matura 2024 - termin dodatkowy
Część pisemna egzaminu maturalnego 2024 w terminie dodatkowym odbędzie się w terminie 3-17 czerwca. Natomiast ustna 10-12 czerwca.
2024-07-09
Ogłoszenie wyników z matury
Termin ogłaszania wyników z matury - 9 lipca 2024. Termin przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach - do 9 lipca 2024. Termin wydania zdającym świadectw, aneksów i informacji o wynikach - 9 lipca 2024.
20-21 sierpnia 2024
Matura 2024 - termin poprawkowy
1. Część pisemna – 20 sierpnia 2024 r. (wtorek), godz. 9:00 2. Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) – 21 sierpnia 2024 r. (środa).
Matura - czas trwania egzaminów pisemnych
Egzaminy trwają od 2 do 4 godzin w zależności od przedmiotu i poziomu. Najdłużej trwa język polski na poziomie podstawowym, bo aż 4 godziny. Polski i informatyka na poziomie rozszerzonym trwają 3,5 godziny czyli niewiele krócej. Przedmioty dodatkowe poza informatyką trwają 3 godziny. Najmniej czasu mamy na język obcy podstawowy, bo tylko 2 godziny. A na język rozszerzony pół godziny dłużej.
2024-09-10
Ogłoszenie wyników z matury poprawkowej
Termin ogłaszania wyników z poprawkowej matury - 10 września 2024. Termin przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach z poprawki - do 10 września. Termin wydania zdającym świadectw, aneksów i informacji o wynikach z poprawki - 10 września.

Co trzeba zrobić aby zdać maturę?

1. Należy przystąpić do wszystkich wymaganych egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej, tj. języka polskiego i języka obcego, oraz w części pisemnej, tj. języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego
2. uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej oraz w części pisemnej
3. przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (nie ma progu zaliczenia).

Co trzeba zdawać na maturze 2023?

W 2023 r. obowiązkowo przystępujemy do:

1. dwóch egzaminów w części ustnej, tj.
• egzaminu z języka polskiego (bez określania poziomu)
• egzaminu z języka obcego nowożytnego (bez określania poziomu)

2. oraz czterech egzaminów w części pisemnej, tj.
• egzaminu z języka polskiego (na p. podstawowym)‎
• egzaminu z matematyki (na p. podstawowym)‎
• egzaminu z języka obcego nowożytnego (na p. podstawowym)‎
• egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego (na p. rozszerzonym), przy czym absolwent szkoły lub oddziału dwujęzycznego ma obowiązek przystąpić do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym.

więcej:
Statystyki maturalne
Wyjazdy
2024-04-03 18:00
Czy dochodzimy w reklamie do ściany? Historia lubi się powtarzać
Wykład odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 18:00 w formie online.
4.04.2024, godz. 10:00-15:00
Dzień Otwarty ASzWoj
Akademia Sztuki Wojennej organizuje tuż po Świętach Wielkanocnych, 4 kwietnia, Dzień Otwarty. Początek o godzinie 10:00
4-5.04.2024
Dni otwarte Politechniki Morskiej w Szczecinie
W dniach 4-5 kwietnia odbędą się dni otwarte na Politechnice Morskiej w Szczecinie.
Informatyczne Techniki Zarządzania na Akademii WIT: Most między Technologią a Biznesem
W dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie technologii, gdzie cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych stają się normą, specjaliści posiadający zarówno umiejętności informatyczne, jak i kompetencje z zakresu zarządzania są na wagę złota. Kierunek Informatyczne Techniki Zarządzania (ITZ) na Akademii WIT w Warszawie jest odpowiedzią na te potrzeby, oferując nowoczesny program studiów inżynierskich I stopnia, który łączy w sobie zarządzanie i nowe technologie.
Ekonomia na Uniwersytecie Warszawskim: Solidne Fundamenty i Nowoczesne Narzędzia dla Przyszłych Ekonomistów
Studia na kierunku "Ekonomia" oferowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego reprezentują nowoczesne podejście do kształcenia ekonomistów. Program ten, uznany za najlepszy kierunek ekonomiczny w kraju wg rankingu magazynu Perspektywy 2023, zapewnia nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne narzędzia niezbędne w zawodzie ekonomisty.
Zarządzanie i Nowe Technologie w Sferze Publicznej na Uniwersytecie Ignatianum: Przyszłość Administracji
Kierunek Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej oferowany przez Uniwersytet Ignatianum stanowi unikatową propozycję edukacyjną, skierowaną do osób zainteresowanych karierą w administracji publicznej. Program studiów, realizowany na studiach I stopnia, został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na współczesne wyzwania związane z digitalizacją urzędów i instytucji publicznych.
5 sekund na dowcip studencki

Student zdaje egzamin. Profesor chce odesłać go na inny termin z pala. Delikwent prosi o ostatnia szansę: - Jeśli przejdę po ścianie i suficie, dostanę trojkę? Profesor z niedowierzaniem zgadza się. Student przechodzi po ścianie i suficie. Słowo się rzekło, już chce wpisywać 3 ale student dalej marudzi - Jeśli zacznę fruwać po pokoju, dostane 4? Profesor z zaciekawieniem zgadza się. Student zaczyna fruwać po pokoju. Profesor już chce wpisywać 4 ale student wciąż nie daje mu spokoju: - Jeśli nasikam na pana, a pan pozostanie suchy, dostane 5? Profesor z jeszcze większym zaciekawieniem zgadza się. Student staje na biurku i sika na profesora. Ten krzyczy cały mokry: - Panie, co pan???!!! - Dobra, niech będzie 4...
Archiwum
Polityka Prywatności