Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis Matura - egzamin, harmonogram, porady, kierunki wg matury

Artykuły dla maturzystów

5 możliwości nauki angielskiego online dla maturzysty

Dział: dla maturzysty

Matura to przeżycie zarówno dla młodego człowieka jak i dla jego rodziców. Zarówno rodzice jak i sami uczniowie chcieliby przygotować się do tego jednego z najważniejszych w życiu wydarzeń w sposób skuteczny. Młody człowiek ma do wyboru całe spektrum możliwości do nauki. Przygotowania do matury z języka angielskiego mogą odbywać się online. Poniżej pięć takich możliwości nauki języka angielskiego.

Bardzo istotną kwestią w nauce języka angielskiego jest osłuchanie się z językiem. Taką możliwość daje regularne korzystanie z filmów, muzyki w języku angielskim. W sieci jest całe mnóstwo materiałów w języku angielskim. Mogą to na przykład być filmiki na popularnym portalu YouTube. Drogą online można słuchać radia w języku angielski, a także oglądać angielskie stacje telewizyjne. Oglądanie filmów w języku angielskim to doskonały sposób, aby wspomóc proces nauczania. Ciekawą propozycją są filmy edukacyjne na przykład takie jak seria Olive Green. Oglądając ten serial, języka angielskiego uczy się jakby mimochodem. W sieci internetowej są specjalne trony na których jest dostęp do filmów polecanych do nauki języka angielskiego. Oglądając filmy powoli i w sposób naturalny osoba ucząca się osłuchuje się z językiem i lepiej rozumie język mówiony. Więcej na tutaj »

Kolejną możliwość jaką daje sieć internetowa jest korzystanie z angielskojęzycznych for, blogów, a także miejsc w których spotyka się społeczność zainteresowana nauką języka angielskiego. Na popularnym Facebooku można zapisać się do grupy osób, która również przygotowuje się do matury z języka angielskiego. Wymiana doświadczeń, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami jest niezwykle cennym elementem w proces ie nauczania. Na pewno wiele pożytecznych informacji można dowiedzieć się od otrzymać od osoby, która maturę z angielskiego ma już za sobą.

Następnym sposobem na to, aby skutecznie i efektywnie przygotować się do matury z języka angielskiego są wszelkiego rodzaju kursy językowe online. Wiele z nich dostępnych jest za darmo. Na kursach tego typu otrzymuje się określoną dawkę wiedzy, pomocne są nagrania głosowe dzięki którym można popracować nad wymową. Zaletą kursów online jest możliwość korzystania z nich w domowym zaciszu w czasie najbardziej odpowiednim dla siebie. Tego typu kursy to możliwość usystematyzowania swojej wiedzy.

Wielu maturzystów z chęcią sięga po przydatne aplikacje mobilne do nauki angielskiego

Tego typu aplikacje to sposób na ciekawą naukę w małych dawkach. Aplikacje tego typu przystosowane są do urządzeń przenośnych takich jak smartfon, tablet, laptop. Teraz można uczyć się online niezależnie od tego w jakim miejscu się przebywa. Na naukę można wykorzystać każdą wolną chwilę, na przykład czas podczas dojazdów do szkoły. Aplikacje takie zwierają ciekawe ćwiczenia językowe, quizy, testy. Ten sposób nauki z pewnością nie będzie nudny. Z tego typu rozwiązań do nauki korzysta bardzo dużo ludzi, tworzą oni społeczności, rywalizują ze sobą, tworzą się rankingi. Takie elementy wzmacniają poziom motywacji i są zachętą do nauki.

Przyszły maturzysta ma możliwość wybrania aplikacji odpowiednio dostosowanej do swojego wieku. Aplikacje różnią się pomiędzy sobą założeniami, a także formą przekazu. Niektóre z nich stawiają na naukę słownictwa, inne na gramatykę, a jeszcze inne na płynność wypowiedzi. Wraz z aplikacjami korzystać można z przydatnych słowników i mediatek. Dzięki aplikacjom można korzystać z mini kursów, które są dobrym sposobem na utrwalanie swojej wiedzy językowej. Więcej o aplikacjach tutaj »

Interesujesz się konkretnym zagadnieniem?

To bardzo dobrze, szukaj interesujących ciebie tematów na angielskich stronach internetowych. Dużo łatwiej jest uczyć się na materiałach, które wzbudzają zainteresowanie.

Nie sposób wspomnieć o możliwościach jakie dają korepetycje online. Ta forma nauki jest idealna dla tych, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. W sieci internetowej można skorzystać z korepetycji przez Skype. Umożliwia to coraz bardzie popularny dla młodzieży portal https://preply.com/pl/angielski-online. Korzystanie z korepetycji online jest powszechne, ponieważ jest wygodne i dostępne dla każdego kto chce się uczyć. Do takiej nauki potrzebny jest dostęp do sieci internetowej, oraz urządzenie na którym będzie się pracować. Do tego należy zainstalować na swoim urządzeniu program Skype, zajmuje to tylko kilka minut.

Przydatne mogą być także słuchawki z mikrofonem, chociaż nie jest to konieczne, ponieważ laptop posiada takie funkcje. Zalety nauki przez Skype to brak konieczności dojeżdżania na zajęcia, możliwość korzystania z nich w najlepszym dla siebie czasie, oszczędność czasu, a także oszczędność pieniędzy. Dobrą cechą nauki przez Skype jest indywidualizacja. Uczeń z nauczycielem widzi się w czasie rzeczywistym. Korepetycje przez Skype są skuteczne ponieważ do pracy jest zaangażowane są jednocześnie zmysły takie jak wzrok i słuch. Nauczyciel skupiony jest tylko na jednym uczniu i poświęca tylko jemu maksimum uwagi. Organizator kursów językowych za granicę Sprachcaffe także oferuje możliwość nauki online tutaj »

Język angielski to najczęściej wybierany przez młodych ludzi język obcy na maturze. Przygotowania do powtórek przed maturą z języka angielskiego najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Naukę najlepiej rozplanować sobie na kilka miesięcy przed egzaminem. Nauka angielskiego online pozwala zadbać o to, aby nauka odbywała się systematycznie i w sposób efektywny. Najlepiej jeśli powtórka do matury stała się codziennym nawykiem, dzięki dostępnym narzędziom w sieci internetowej nie będzie to trudne. Możliwości na naukę języka jest sporo wystarczy je jedynie wykorzystać.

Dobrym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy przed maturą są testy z angielskiego dostępne online. Warto sprawdzić się wcześniej:)


data ostatniej modyfikacji: 2017-02-23 14:11:53
KomentarzeRekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Szkoły policealneNauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura