Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis Matura - egzamin, harmonogram, porady, kierunki wg matury

Artykuły dla maturzystów

Daj nura na studia – Konkurs o Indeks poznańskiego Filmoznawstwa

Dział: dla maturzysty

Pod hasłem „Napisz recenzję i zanurz się w świat kina” rusza kolejna, trzecia już, edycja Konkursu o Indeks organizowanego przez Katedrę Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Do udziału zaproszeni są maturzyści z całego kraju – na zwycięzcę czeka indeks na poznańskie Filmoznawstwo. Koniec pierwszego etapu zaplanowany jest na 7 kwietnia, drugi natomiast odbędzie się w czerwcu.

Wraz z początkiem lutego, Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM rozpoczyna nabór tekstów na tegoroczną odsłonę Konkursu o Indeks poznańskiego Filmoznawstwa. Udział w nim mogą wziąć wszystkie osoby w wieku od 18 do 24 lat, które mają już maturę za sobą lub podchodzą do niej w tym roku. Warunkiem jest napisanie klasycznej recenzji filmowej i przesłanie jej na adres: konkurs.indeks@gmail.com do dnia 7 kwietnia 2017 roku. Drugi etap, w którym pięciu finalistów zmierzy się z pytaniami komisji konkursowej, rozegra się w czerwcu - wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma indeks na filmoznawcze studia I stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2017/2018.

Wybór recenzowanego filmu zależy od osoby chcącej wziąć udział w konkursie, a sama praca ma mieć objętość nie większą, niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu. Co więcej - każdy z uczestników może przesłać do dwóch recenzji własnego autorstwa. Spośród nich wyłonionych zostanie pięć najlepszych tekstów, a z ich autorami komisja spotka się osobiście w czerwcu na finałowych rozmowach kwalifikacyjnych, które poprzedzi rozwiązanie krótkiego testu sprawdzającego wiedzę kandydatów. Ich wynik zdeterminuje wybór zwycięzcy, czyli przyszłego studenta I roku studiów licencjackich na kierunku Filmoznawstwo i Kultura Mediów.

Dzięki udziałowi w konkursie o indeks poznańskiego filmoznawstwa można poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę z zakresu historii kina i krytyki filmowej. - mówi prof. Wojciech Otto, kierownik Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów. - Na zwycięzcę natomiast czeka atrakcyjna nagroda - możliwość studiowania na jednym z najlepszych kierunków filmoznawczych w Polsce. Od roku akademickiego 2016/2017 wdrażamy bowiem nowy program studiów licencjackich i magisterskich, oparty na dwóch filarach: solidnej i wieloaspektowej edukacji filmowej oraz szerokim bloku zajęć kontekstowych, rozwijających indywidualne zainteresowania studentów. - wyjaśnia.

Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów gorąco zachęca wszystkich aspirujących filmoznawców chcących rozwijać swoje pasje na gruncie naukowym i akademickim, do udziału w wydarzeniu.

Organizatorami konkursu są Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


data ostatniej modyfikacji: 2017-02-07 08:23:11
KomentarzeRekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze


Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):

Przykłady:

kierunki studiów po maturze z WOS


Poniżej podajemy wybrane linki do kierunki studiów na uczelniach, w których są brane pod uwagę wyniki tylko z dwóch przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym
(często uczelnie dają wyboru więcej przedmiotów a wybieramy z nich dwa):

Przykłady:

kierunki po maturze z polskiego i matematyki
kierunki po maturze z polskiego i angielskiego
kierunki po maturze z polskiego i historii
kierunki po maturze z polskiego i wiedzy o społeczeństwie

kierunki po maturze z matematyki i angielskiego
kierunki po maturze z matematyki i fizyki
kierunki po maturze z matematyki i chemii
kierunki po maturze z matematyki i informatyki

kierunki po maturze z biologii i chemii
kierunki po maturze z biologii i
angielskiego
kierunki po maturze z chemii i angielskiego
kierunki po maturze z biologii i geografii
kierunki po maturze z chemii i geografii

Szkoły policealneNauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura