aplikacja Matura google play app store

Myślisz o psychokryminalistyce w Uniwersytecie SWPS w Sopocie - weź udział w wykładzie interaktywnym dotyczącym profilowania kryminalnego

Kim jest morderca i dlaczego zabija? Jakimi motywami się kieruje? W jaki sposób stworzyć profil kryminalny zabójcy? Uniwersytet SWPS zaprasza osoby zainteresowane studiami na specjalności psychokryminalistyka na wykład interaktywny dotyczący profilowania kryminalnego. Spotkanie, które odbędzie się 30 lipca o godzinie 13:00 poprowadzi Jan Gołębiowski, jeden z czołowych polskich profilerów kryminalnych, wykładowca na Uniwersytecie SWPS.

Czym jest profilowanie kryminalne?

Profilowanie jest stosowane na całym świecie jako technika wspierająca śledztwo. Profil kryminalny ma dostarczyć śledczym informacji na temat sprawcy, które pomogą w jego identyfikacji i zatrzymaniu.

Zawód profilera, osoby zajmującej się typowaniem sprawcy zbrodni, nadal jest owiany aurą tajemniczości i kojarzony bardziej z amerykańskimi serialami niż z rzeczywistymi śledztwami. W czasie spotkania Jan Gołębiowski wyjaśni, na czym polega praca profilera i dlaczego wiedza psychologiczna jest nieodzowna w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek kryminalnych.

O spotkaniu

Spotkanie będzie mieć charakter wykładu interaktywnego z elementami teorii dotyczącej profilowania kryminalnego: czym jest profilowanie, skąd się wywodzi oraz z jakimi najważniejszymi szkołami profilowania mamy obecnie do czynienia.

Uczestnicy wezmą udział w psychologiczno-kryminalistycznej analizie przestępstwa i podejmą próbę stworzenia portretu psychologicznego sprawcy zabójstwa. Poznają najważniejsze etapy profilowania: analizę wiktymologiczną, opis i analizę miejsca zdarzenia, analizę śladów behawioralnych, psychologiczne aspekty modus operandi, formułowanie profilu na potrzeby śledztwa.

Wstęp wolny po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

O Uniwersytecie SWPS w Sopocie

Rekrutacja




data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:01:07
Komentarze
Polityka Prywatności